Ambasador Kanady w Izraelu obraża Polaków! Jej zdaniem Kraków…

dziesięciu ,wawelu, wawel, odkrycie, historia, kraków

Vivian Bercovici, była ambasador Kanady w Izraelu opublikowała skandaliczny wpis w mediach społecznościowych. Według dyplomatki Kraków zajmuje szczególne miejsce w mordowaniu Żydów.

 

Vivian Bercovici jak widać nie zna historii, skoro plecie takie głupoty, które szkalują Polskę. Była ambasador Kanady w Izraelu była łaskawa podzielić się swoją wybitną mądrością o takiej oto treści:

 

Kraków zajmuje szczególne miejsce w mordowaniu, torturach i anihilacji własnej społeczności żydowskiej. A jego wysiłki na rzecz komercjalizacji tego są, moim zdaniem, wulgarne. Kraków to także krótka przejażdżka samochodem z Auschwitz. Wiedzieli. Wszystko. I nie zrobili nic, aby to zatrzymać. Fakty

 

 

Na odpowiedź polskiej strony nie trzeba było długo czekać. Wielu polskich dyplomatów wypomniało Jej Ekscelecji ambasador, że ma problemy ze znajomością historii. Władze Muzeum Auschwitz powiedziały, że: „brakuje jej wiedzy o historii i tragedii Żydów w Krakowie podczas okupacji niemieckiej”, a jej wypowiedź „dowodzi braku naukowej precyzji”

 

Vivian Bercovici usunęła wpis i zawiesiła swoje konto na Twitterze. Pewnie zaraz powie, że okrutni Polacy atakowali ją w internecie i że spotkała się z hejtem ze strony tych złych Polaków.

 

Zejdźmy zatem do internetu i przeczytajmy co mają do użytkownicy sieci do powiedzenia: „Złego adresata wybrała ta Żydówka. Ona powinna zwrócić się do Angeli Merkel i tam wypłakać swe żale za eksterminację Żydów w czasie II wojny światowej.”, „Może zapytajmy panią ambasador ile jej kraj uratował Żydów z holokaustu, z tego co wiem nie zbyt czym ma Kanada się popisać w tej kwestii”

 

ZOBACZ: J. Kaczyński: „To nigdy nie powinno się wydarzyć”

 

Źródło: „Do rzeczy”

 Komentarze