Andrzej Duda na Jasnej Górze. Obiecał rolnikom, że…

W czasie Dożynek Jasnogórskich prezydent Andrzej Duda skierował ważne słowa do rolników. Padły też obietnice.

Prezydent stwierdził, że bezpieczeństwo żywnościowe to jeden z bardzo ważnych elementów bezpieczeństwa kraju. Duda przypomniał, że na początku pandemii koronawirusa w niektórych sklepach mogliśmy oglądać puste półki. Dodał, że to dzięki pracy i wysiłkowi rolników te złe czasy minęły.

– Te półki w sklepach, które przez chwilę były puste, błyskawicznie zapełniały się na powrót produktami spożywczymi. Jedzenia, żywności nie zabrakło ani na chwilę. Mamy ją, i nie tylko wystarcza nam jej spokojnie na własne potrzeby, ale jesteśmy w stanie zabezpieczyć żywnościowo innych. To dzięki wam Polska jest wielkim eksporterem żywności – powiedział Andrzej Duda.

Fot. prezydent.pl

Duda dodał, że zrobi wszystko, żeby polscy rolnicy mogli spokojnie pracować, a polska wieś mogła się rozwijać.

– Przede wszystkim zapewniam was, że będę czynił wszystko, żeby polska wieś jak najlepiej się rozwijała, żeby to, co nowoczesne, było zapewnione także dla polskiej wsi – obiecał.

Chodzi m.in. o komunikację, szerokopasmowy internet, dobra kultury, sport i rekreację.

– To jest wielkie zadanie polskich władz, bo państwo, bo nasi rolnicy, umiecie gospodarować bardzo dobrze, umiecie zadbać o swoje sprawy, umiecie swoje gospodarstwa w sposób doskonały. To widać kiedy odwiedza się Polskę – podkreślił.

Fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że w czasie kampanii wyborczej był we wszystkich powiatach, więc wie jak wygląda Polska. Dodał, że jest to obowiązek państwa, aby czuwać nad bezpieczeństwem rolnika także wtedy, gdy dotknie go klęska żywiołowa.

– Żeby był pewny, że otrzyma pomoc, że nie zostanie sam, że oddanie czci spracowany dłoniom rolnika, to nie jest tylko hasło, którym politycy wycierają sobie usta. Ale, że to jest rzeczywistość, która przekłada się na konkretne działania, które powodują, że rolnik spokojnie może realizować swoje zadania – dodał.

Zobacz także: Staruszek umierał na chodniku! Czy nikt tego nie widział?

Fot. prezydent.plKomentarze