Andrzej Duda podpisał WAŻNĄ ustawę! Dzięki niej życie wielu rodzin zmieni się diametralnie

Andrzej Duda podpisał WAŻNĄ ustawę! Dzięki niej życie wielu rodzin zmieni się diametralnie

Andrzej Duda podpisał ważną ustawę. Dzięki niej życie wielu rodzin zmieni się diametralnie.

W czasie przymusowej izolacji społecznej wywołanej pandemią koronawirusa spora ilość organizacji działających na rzecz rodzin podnosiła alarm. Informowano o tym, że niezbędne są nowe rozwiązania systemowe, które pozwolą na to by pomóc tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Sytuacja wielu rodzin w Polsce nie jest najłatwiejsza, jednak już wkrótce może się to zmienić, albowiem rząd poczynił zdecydowany krok w dobrą stronę. Dzięki czemu życie wielu rodzin zmieni się diametralnie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Badania potwierdziły NAJGORSZY scenariusz dot. koronawirusa! Lekarze rozkładają ręce

 

Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą z dnia 30 kwietnia 2020 roku. Zmienia ona ona Kodeks postępowania cywilnego oraz kilka innych ustaw. Nowe przepisy zaczną obowiązywać za 6 miesięcy. Dzięki temu wiele rodzin w Polsce, dotkniętych problemem przemocy domowej otrzyma wsparcie od państwa. Według nowego prawa ofiary przemocy zyskają „parasol bezpieczeństwa” i od tego momentu oprawcy będą musieli opuścić ich wspólne mieszkanie. Nawet w sytuacji gdy dana osoba nie będzie miała dokąd pójść. Nakaz opuszczenia domu przez osobę, która jest sprawcą przemocy domowej ma być egzekwowany w trybie natychmiastowym. Kontrolę sprawować ma zarówno policja jak i Żandarmeria Wojskowa.

 

Ustawa antyprzemocowa podpisana przez Andrzeja Dudę wejdzie w życie dopiero za 6 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że przez ten czas ofiary przemocy będą żyć w strachu. Uprawnienia do wręczenia minimum 14 dniowego zakazu zbliżania się do rodziny oraz mieszkania wydawane będą przez policjantów, a sąd może ten okres wydłużyć.

 

Jeżeli doświadczasz przemocy, zawsze możesz zadzwonić  do ogólnopolskiej Niebieskiej Linii pod numer 800-12-00-02.

 

źródło: polsat news / fot. instagram


Komentarze