Andrzej Duda podpisał WAŻNĄ ustawę! Dzięki niej życie wielu rodzin zmieni się diametralnie

Andrzej Duda podpisał ważną ustawę. Dzięki niej życie wielu rodzin zmieni się diametralnie.

W czasie przymusowej izolacji społecznej wywołanej pandemią koronawirusa spora ilość organizacji działających na rzecz rodzin podnosiła alarm. Informowano o tym, że niezbędne są nowe rozwiązania systemowe, które pozwolą na to by pomóc tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Sytuacja wielu rodzin w Polsce nie jest najłatwiejsza, jednak już wkrótce może się to zmienić, albowiem rząd poczynił zdecydowany krok w dobrą stronę. Dzięki czemu życie wielu rodzin zmieni się diametralnie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Badania potwierdziły NAJGORSZY scenariusz dot. koronawirusa! Lekarze rozkładają ręce

 

Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą z dnia 30 kwietnia 2020 roku. Zmienia ona ona Kodeks postępowania cywilnego oraz kilka innych ustaw. Nowe przepisy zaczną obowiązywać za 6 miesięcy. Dzięki temu wiele rodzin w Polsce, dotkniętych problemem przemocy domowej otrzyma wsparcie od państwa. Według nowego prawa ofiary przemocy zyskają „parasol bezpieczeństwa” i od tego momentu oprawcy będą musieli opuścić ich wspólne mieszkanie. Nawet w sytuacji gdy dana osoba nie będzie miała dokąd pójść. Nakaz opuszczenia domu przez osobę, która jest sprawcą przemocy domowej ma być egzekwowany w trybie natychmiastowym. Kontrolę sprawować ma zarówno policja jak i Żandarmeria Wojskowa.

 

Ustawa antyprzemocowa podpisana przez Andrzeja Dudę wejdzie w życie dopiero za 6 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że przez ten czas ofiary przemocy będą żyć w strachu. Uprawnienia do wręczenia minimum 14 dniowego zakazu zbliżania się do rodziny oraz mieszkania wydawane będą przez policjantów, a sąd może ten okres wydłużyć.

 

Jeżeli doświadczasz przemocy, zawsze możesz zadzwonić  do ogólnopolskiej Niebieskiej Linii pod numer 800-12-00-02.

 

źródło: polsat news / fot. instagram


Komentarze