Andrzej Duda poruszony tragedią w Libanie. Zaoferował pomoc

Prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę do Michela Aouna, Prezydenta Republiki Libańskiej. Duda zapewnił o pełnym wsparciu i zaproponował pomoc.

– W imieniu narodu polskiego oraz własnym pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy współczucia oraz wsparcia dla rodzin ofiar eksplozji w bejruckim porcie. Zapewniam Pana, że w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie. Chciałbym również poinformować, że Polska jest gotowa wysłać grupę strażaków-ratowników, którzy na miejscu mogą udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym.

Prezydent RP wyraził nadzieję, że dzięki trwającej akcji ratunkowej, uda się pomóc możliwie dużej liczbie rannych i zaginionych. Wyraził przekonanie, że naród libański z pomocą społeczności międzynarodowej, zdoła podnieść się jeszcze silniejszy po tej katastrofie.

– Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, wyrazy najwyższego szacunku, a także życzenia pomyślności i zdrowia dla Pana osobiście oraz dla wszystkich obywateli Republiki Libańskiej – dodał.

Wcześniej Andrzej Duda złożył już kondolencje za pośrednictwem portalu Twitter.

We wtorek w Bejrucie, stolicy Libanu, doszło do potężnej eksplozji. Władze libańskie jako przyczynę wybuchu podały pożar chemikaliów, które składowano w porcie. Zginęło co najmniej 135 osób.

Fot. prezydent.plKomentarze