Andrzej Duda SZCZERZE o kampanii Trzaskowskiego. „W sposób…”

Andrzej Duda odniósł się do prowadzenia kampanii w wyborach prezydenckich 2020.

-To zwycięstwo jest wyraźne. W takich wyborach, w których startuje dwóch kandydatów, to wystarczy mieć o jeden głos więcej – usłyszeliśmy z ust prezydenta Andrzeja Dudy w programie”Gość wydarzeń” na antenie Polsat News . Głowa państwa zaznaczyła, że jego zdaniem zarówno Rafał Trzaskowski jak i on kampanię prowadzili w „sposób godny”.

Andrzej Duda odniósł się także do roli mediów publicznych. Ocenił także rynek medialny w naszym kraju pod kątem wspierania kampanii jego rywala. Jak zaznaczył prezydent – przewaga mediów wspierających kandydata KO „była miażdżąca”.

-Jak ktoś obiektywnie patrzył na rynek medialny w Polsce, to przewaga tych, którzy popierali Rafała Trzaskowskiego była miażdżąca, więc myślę, że to nie jest uczciwa i sprawiedliwa ocena – wyznał prezydent.

– Myślę, że obaj prowadziliśmy kampanię w sposób godny. To był poważny pojedynek wyborczy i bardzo cieszę się, że wyborcy zaufali właśnie mnie – zaznaczył prezydent. – W tym roku media nie obchodziły się ze mną łagodnie – dodał Andrzej Duda.

Ponadto prezydent przyznał, że kampania była prowadzona w sposób uczciwy. Zaznaczył, że ostre słowa padały, ale jego zdaniem mieściły się w ramach takich powinny się mieścić.

– Wynik też pokazuje, biorąc pod uwagę frekwencję, że demokracja jest silna, już się ugruntowała, że ludzie biorą sprawy w swoje ręce, a dla mnie jako prezydenta to jest ważne – powiedział Andrzej Duda. – Jestem dumny, że te duże frekwencje w ostatnich wyborach, nie tylko prezydenckich (…) uważam za pozytywną odpowiedź – dodał Andrzej Duda, komentując frekwencję.Komentarze