Andrzej Duda w Kielcach. Spotkanie tylko dla cierpliwych! (FOTO, VIDEO)

Dziś (19.06.2020) w Kielcach gościł Prezydent Andrzej Duda.

Spotkanie wyborcze, na którym miał się pojawić Andrzej Duda zaplanowano na godzinę 17 na placu Artystów w centrum Kielc. Już znacznie wcześniej przed tą godziną na miejscu zgromadziło się wielu zwolenników prezydenta Dudy. Jednak, gdy wybiła siedemnasta Dudy nadal nie było na miejscu.

Czas oczekiwania zgromadzonym umilał zespół ludowy, a także – mimo zapowiedzi deszczu – mocno grzejące słońce. Dodatkowo, prowadzący spotkanie odpowiednio przygotowywał uczestników. Ćwiczone były hasła „Andrzej Duda – pierwsza tura!” oraz „Andrzej Duda – nasz prezydent!”.

 

Zgromadzeni cierpliwie czekali na przybycie polityka. W końcu około godziny 17.40 na miejscu pojawił się Prezydent. Przez kielczan został przywitany entuzjastycznymi okrzykami, a także chlebem i solą.

 

 

W swoim wystąpieniu wyborczym Prezydent potwierdził, że chce kontynuować politykę prospołeczną i utrzymywać elementy wsparcia. Będą wypłacane 500+ , 300+ i 13-sta emerytura, a może nawet i czternasta. Andrzej Duda przekonywał:

 

Jeżeli ja nie wygram tych wyborów to wróci. Polska zostanie cofnięta. Znowu będą się panoszyli złodzieje i będą kradli coraz więcej, bo będą mieli przyzwolenie.

 

Przemówienie Dudy w Kielcach – fot. wsieci24.pl

Prezydent twierdził, że dąży do tego, żeby polska rodzina żyła na takim poziomie, jak ludzie na zachodzie Europy.

Nawiązał także do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i przekopu na Mierzei Wiślanej. Duda twierdzi, że Polskę na to stać i powinna mieć możliwość sprawnej komunikacji.

Polityk podkreślił także, że przetargi np. na budowę stacji kolejowych powinny być realizowane przez firmy lokalne, a nie wielkie korporacje. Te często zlecały budowę polskim podwykonawcom, a później nie płaciły, co doprowadzało polskie firmy do bankuctwa.

 

Zobacz też: Ale wpadka! Rafał Trzaskowski nie spodziewał się, że jego zwolennicy popierają… (VIDEO)

 

Prezydent nawiązał też do reformy sądownictwa:

 

Środowiska prawnicze i sędziowskie musza zrozumieć, że także oni są na służbie dla Rzeczypospolitej. (…) Nie będzie więcej systemu „rączka rączkę myje”

 

Kandydat na kolejną kadencję podkreślił w Kielcach, że ważna jest dla niego sprawa bezpieczeństwa i kontynuacja obranej polityki. Jak przyznał, ma ambicję, by polscy żołnierze byli jednymi z najlepiej wyposażonych w Europie.

 

Spotkanie wyborcze miało spokojny przebieg – fot. wsieci24.pl

 

Na koniec swojego wystąpienia wyborczego w Kielcach Andrzej Duda stwierdził, że jego polityka oparta jest na dwóch fundamentach. Pierwszy stanowi nowoczesna gospodarka i nowoczesny, ambitny biznes.

Drugi filar to silna tradycja i poczucie własnej wartości, które jest w polskiej rodzinie. Jak podkreślił Prezydent, to z wychowywania dzieci będziemy rozliczeni. Tak samo jak w Biblii z talentów, które się otrzymuje.

Andrzej Duda nawiązał też do spraw LGBT. Chce budować Polskę:

 

Opartą na swoim fundamencie (…) na fundamencie chrześcijańskim, z którego wyrosła nasza kultura i tradycja (…)

Polskiej rodziny będę strzegł, tak samo jak będę strzegł polskich dzieci.

 

Wystąpienie przerywane były okrzykami poparcia „Andrzej Duda, Andrzej Duda!”.

Po zakończeniu spotkania wyborczego wielu kielczan miało możliwość uściśnięcia ręki Prezydentowi czy zrobienia sobie zdjęcia.

 

Na kieleckim placu zgromadziło się kilka tysięcy osób – fot. wsieci24.pl

 

 Komentarze