Andrzej Duda zaprzysiężony. Padły ważne słowa

Andrzej Duda złożył w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym samym rozpoczął kolejną pięcioletnią kadencję Prezydenta RP.

– Będę prezydentem polskich spraw. To przewodnia myśl mojej prezydentury – mówił Andrzej Duda w orędziu.

– Wierzę w dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Wychodzimy ku niej naprzeciw z radością i nadzieją, ponieważ już nie jeden raz przekonaliśmy się, że razem, wspólnie i solidarnie potrafimy dokonać rzeczy niezwykłych – dodał.

Duda ocenił, że minione wybory nie były łatwe.

– To były trudne wybory. Takich jeszcze w Polsce nigdy nie było. Najważniejsze, że udało się je przeprowadzić w sposób demokratyczny, sprawiedliwy oraz bardzo sprawny – powiedział.

Podkreślił, jak ważna w jego wizji prezydentury jest rodzina.

– Rodzina, jako fundament, bo tworzy i kształtuje społeczeństwo, gospodarkę i kulturę. To największe nasze dobro i musimy robić wszystko, aby rodzinę chronić, a także dbać o warunki dla jej rozwoju – stwierdził.

Prezydent przypomniał, że podpisał tzw. „Kartę Rodziny” i zobowiązał się do utrzymania wszystkich wprowadzonych programów socjalnych.

Prezydent obejmuje urząd po wypowiedzeniu przed Zgromadzeniem Narodowym następujących słów.

Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

Andrzej Duda w wyborach pokonał Rafała Trzaskowskiego, otrzymując w drugiej turze 51,03% głosów.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1290657079275986946

Fot. prezydent.plKomentarze