Anja Rubik przesadziła. Zobacz najnowszą okładkę Vouge!

Anja Rubik (37 l.) to polska modelka, która jednak od lat pracuje w Stanach Zjednoczonych. Jest także zaangażowana w różne akcje społeczne.

Zajmowała się między innymi edukacją seksualną. Anja Rubik jest autorką książki poświęconej tej właśnie tematyce pt. „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

W ostatnim czasie modelka gorąco popierała Strajk Kobiet dając wyraz poparcia dla aborcji. Na jej profilu pojawiało się wiele zdjęć czy to z protestów, czy jej samej ze znakiem błyskawicy np. na dłoni. Pisała:

 

Mamy dość ciągłej walki o nasze prawa, o prawa które mają wszystkie kobiety w pozostałych krajach Unii Europejskiej! Dlaczego my mamy być traktowane inaczej? Dlaczego to Polski rząd nie ufa Polskim kobietom i rodzinom? Czy nie jesteśmy w stanie podjąć właściwych decyzji?

 

Wczoraj Anja Rubik pokazała okładkę Vouge, której są aż trzy odsłony. Na pierwszej naga modelka jest okryta czerwonym materiałem, ma to symbolizować bunt:

 

Tworzenie obrazów jest moim językiem, sposobem w jaki wyrażam mój protest, mój bunt, naszą siłę, ból, złość i nadzieję. Wierzę, że fotografia ma ogromną moc, może przyciągać uwagę, wzbudzać emocje, rozpoczynać rozmowy, mobilizować nas do działania i do zmian. (…)
Władza zniewala kobiety zakazem aborcji i ograniczaniem praw reprodukcyjnych.

 

https://www.instagram.com/anja_rubik/

 

>>>Aktorka Karolina Micuła pokazała piersi na Strajku Kobiet! (Foto, Video)

 

Trzecia okładka to twarz Anji, jednak druga… druga to najodważniejsze zdjęcie z tej kolekcji.  Na zdjęciu jest naga, a genitalia zasłania ręką. Modelka przyznaje, że atakuje nagością:

 

Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Stąd też nagość stała się symbolem kobiecej rewolucji. Obecnie w Polsce, próbuje się kobietom odebrać prawa reprodukcyjne oraz prawo do decydowania o własnym życiu i o własnym ciele.

 

Wielu internautów przyklasnęło temu pomysłowi. Jednak nie wszyscy byli przekonani co do takiej wizji walki. Niektórzy uważają, że Anja Rubik przesadziła:

 

Kogoś to jeszcze rusza? Pani jest na co drugiej okładce naga… 😢

 

Nie podoba mi się….

 

Nie rozumiem, nie widzę tu siły.

 

Jak jestes naga to chyba normalne ze Twoje cialo bedzie seksualizowane, ale w tym dobrym znaczeniu tego slowa 😉

 

A jak Wam się podoba ta okładka?

 

>>>Nietypowa interwencja. Policjant musiał zdjąć majtki!

 

zbuntowana Anja – https://www.instagram.com/anja_rubik/

Komentarze