Anja Rubik przesadziła. Zobacz najnowszą okładkę Vouge!
Anja Rubik (37 l.) to polska modelka, która jednak od lat pracuje w Stanach Zjednoczonych. Jest także zaangażowana w różne akcje społeczne.
Zajmowała się między innymi edukacją seksualną. Anja Rubik jest autorką książki poświęconej tej właśnie tematyce pt. „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.
W ostatnim czasie modelka gorąco popierała Strajk Kobiet dając wyraz poparcia dla aborcji. Na jej profilu pojawiało się wiele zdjęć czy to z protestów, czy jej samej ze znakiem błyskawicy np. na dłoni. Pisała:
Mamy dość ciągłej walki o nasze prawa, o prawa które mają wszystkie kobiety w pozostałych krajach Unii Europejskiej! Dlaczego my mamy być traktowane inaczej? Dlaczego to Polski rząd nie ufa Polskim kobietom i rodzinom? Czy nie jesteśmy w stanie podjąć właściwych decyzji?
Wczoraj Anja Rubik pokazała okładkę Vouge, której są aż trzy odsłony. Na pierwszej naga modelka jest okryta czerwonym materiałem, ma to symbolizować bunt:
Tworzenie obrazów jest moim językiem, sposobem w jaki wyrażam mój protest, mój bunt, naszą siłę, ból, złość i nadzieję. Wierzę, że fotografia ma ogromną moc, może przyciągać uwagę, wzbudzać emocje, rozpoczynać rozmowy, mobilizować nas do działania i do zmian. (…)
Władza zniewala kobiety zakazem aborcji i ograniczaniem praw reprodukcyjnych.

>>>Aktorka Karolina Micuła pokazała piersi na Strajku Kobiet! (Foto, Video)
Trzecia okładka to twarz Anji, jednak druga… druga to najodważniejsze zdjęcie z tej kolekcji. Na zdjęciu jest naga, a genitalia zasłania ręką. Modelka przyznaje, że atakuje nagością:
Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Stąd też nagość stała się symbolem kobiecej rewolucji. Obecnie w Polsce, próbuje się kobietom odebrać prawa reprodukcyjne oraz prawo do decydowania o własnym życiu i o własnym ciele.
Wielu internautów przyklasnęło temu pomysłowi. Jednak nie wszyscy byli przekonani co do takiej wizji walki. Niektórzy uważają, że Anja Rubik przesadziła:
Kogoś to jeszcze rusza? Pani jest na co drugiej okładce naga… 😢
Nie podoba mi się….
Nie rozumiem, nie widzę tu siły.
Jak jestes naga to chyba normalne ze Twoje cialo bedzie seksualizowane, ale w tym dobrym znaczeniu tego slowa 😉
A jak Wam się podoba ta okładka?
>>>Nietypowa interwencja. Policjant musiał zdjąć majtki!
