Antoni Gucwiński nie żyje. Był dyrektorem wrocławskiego ZOO i gospodarzem uwielbianego programu.

Zmarł Antoni Gucwiński, który był dyrektorem wrocławskiego ZOO w latach 1966-2006. Oprócz tego zasłynął jako gospodarz uwielbianego programu telewizyjnego „Z kamerą wśród zwierząt”.

Smutne doniesienia

Antoni Gucwiński zmarł w wieku 89 lat. Przez 32 lata wspólnie ze swoją żoną prowadził uwielbiany przez telewidzów program „Z kamerą wśród zwierząt”. Gucwiński był też wieloletnim dyrektorem wrocławskiego ZOO. Informację o śmierci Antoniego Gucwińskiego przekazał prezydent Wrocławia- Rafał Sutryk. Prezydent napisał w swoich mediach społecznościowych:

Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński- wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą śród zwierząt”, który prowadził wraz z żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować.

Legendarna postać

Antoni Gucwiński urodził się w Porębie Małej w 1932 roku. Miał czworo rodzeństwa. Chodził do liceum w Nowym Sączu. Do technikum w Nawojowej przeniósł się w tajemnicy, bo bardzo pragnął pracować ze zwierzętami. Po ukończeniu zootechniki w krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej, zaczął pracę we wrocławskim ZOO. Studiował też na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Był doktorem nauk weterynaryjnych i inżynierem zootechnikiem. Doktoryzował się z anestezjologii weterynaryjnej. W 1962 roku ożenił się z Hanną Gucwińska, a cztery lata później został dyrektorem wrocławskiego ZOO.

Widzowie go kochali

Antoni Gucwiński z żoną Hanną prowadził lubiany program „Z kamerą wśród zwierząt”. Program emitowany był przez 32 lata i miał 750 odcinków. Antoni Gucwiński był laureatem wielu nagród i odznaczeń. Najważniejsze z nich to: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi. Otrzymał tez doktorat honoris causa Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Zdobył też dwukrotnie Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook/ Prezydent Wrocławia Rafał SutrykKomentarze