Antoni Macierewicz oszalał! Z państwowych pieniędzy zamówił… No po prostu TRAGEDIA

Antoni Macierewicz prawie 70-letni Polski Minister Obrony Narodowej, znany głównie szalonych pomysłów i słabości do młodych asystentów, dziś przedstawia nam swój kolejny świetny pomysł.

 

Szalony Antoni, bo jak inaczej określić Polskiego Ministra Obrony Narodowej, zamówił na rzecz Sił Zbrojnych i Sił Sojuszniczych pociąg. Jak wiemy polityk zawsze miał pociąg o dziwactw, ale teraz to już chyba przesadził. Czyżby Antoniemu Macierewiczowi marzył się stołek ministra infrastruktury?

 

Sprawę pociągu dla armii ujawnił portal branżowy „Rynek Kolejowy”. Nowa zabawka Macierewicza to pociąg składający się z sześciu wagonów, który może przewozić 72 osoby – czyli niespełna cztery kompanie wojska! Sześć wagonów bez przedziałów, ale za to znajdziemy dwie toalety, klimatyzację, lodówki, kuchenki, a nawet mikrofalówki. Ponadto MON chce doposażenia wagonów w monitory, czytniki kart oraz złącza USB.

 

Dwa osobne wagony przeznaczone są natomiast dla dowództwa i będą się znacznie różnić od pozostałych, znajdą się tam nie miejsca siedzące, ale 6 przedziałów z wygodnymi łóżkami, jeden z nich ma być wyposażony nawet w osobny aneks kuchenny.

 

źródło:„Rynek Kolejowy”

fot.: twitter

kg

 

 Komentarze