Aplikacja KWARANTANNA DOMOWA jest już gotowa do pobrania! Dowiedz się, jak działa!

Całkowicie darmowa i bezpieczna aplikacja kwarantanna domowa jest już dostępna dla wszystkich osób objętych dwutygodniową kwarantanną domową. Dowiedz się, w jaki sposób będzie działać aplikacja!

Kwarantanna domowa to nazwa nowej aplikacji, której głównym celem jest ułatwienie przejścia przez dwutygodniowy okres izolacji. Szybka komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną domową to kolejny pozytywny aspekt nowoczesnej technologii.

 

Nowa aplikacja to spore ułatwienie, ponieważ zamiast bezpośredniej wizyty policjantów osoba przebywająca na kwarantannie może zostać poproszona o zrobienie sobie zdjęcia i odesłanie go pod wskazany numer telefonu policji.

Takie rozwiązanie ma ułatwić sprawniejszą walkę z koronawirusem, a sami policjanci zaoszczędzą dzięki temu czas na bezpośrednie sprawdzanie osób objętych kwarantanną. Ministerstwo cyfryzacji już rozpoczęło udostępnianie aplikacji.

 

Jak działa aplikacja kwarantanna domowa?

Dzięki niej zalogowany ma dostęp do specjalnej infolinii, a także może skontaktować się z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej, który udzieli potrzebnego wsparcia. Ośrodki w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze bezpośrednio do domów.

 

Jak zainstalować aplikację?

Osoby objęte obowiązkową kwarantanną mogą pobrać aplikację w sklepach Google Play i App Store na swoim telefonie.

Ten proces jest bardzo prosty. Wystarczy zalogować się za pomocą swojego numeru telefonu i postępować zgodnie z dalszymi wskazówkami.

Osoby, które powinny pozostawać w domu, otrzymają SMS-a z informacją, zachęcającą je do pobrania tego programu. Do tej pory takich wiadomości wysłano ponad 22 tysiące, a niemal 2,5 tysiąca użytkowników zalogowało się do aplikacji.

 

ZOBACZ TEŻ:Drastyczne obniżki pensji! Pierwsze przypadki walki z kryzysem

 

 

Źródło:YouTube

Źródło zdjęcia:YouTube

Komentarze