Artyści protestują! Chodzi o samego Jacka Kurskiego!

Czołowi polscy artyści zaprotestowali w sprawie zwolnienia szefa TVP Kultura – Wojciecha Majcherka. Napisali list otwarty do samego prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego w tej sprawie.

 

Artyści wyrazili swoje wielkie oburzenie związane ze zwolnieniem Wojciecha Majcherka z funkcji dyrektora TVP Kultura. Majcherek od samego początku powstania tego kanału był mocno związany z działem kultury. Zresztą sam Majcherek, który opowiada jawnie o swoim bezpodstawnym zwolnieniu, zapowiada pozew do Sądu Pracy. Mówił:

 

Pismo dotyczy rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, a przyczyną tej decyzji jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Mówiąc nieurzędowym językiem: to jest tzw. dyscyplinarka (..) Oczywiście skorzystam z prawa odwołania się do sądu pracy, który wyda, mam głębokie przekonanie, wyrok oddający mi sprawiedliwość. W związku z tym obecnie nie będę ujawniał szczegółów tej historii, ani jej komentował
Czołowi polscy artyści m.in. Jan Englert, Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek, Dorota Segda, Anna Seniuk, Jan Peszek, Joanna Szczepkowska napisali list do Jacka Kurskiego w sprawie zwolnienia Majcherka. Pisali:
Wojciech Majcherek, z niezwykłym oddaniem i pasją pracujący w TVP Kultura od 15 lat, to jeden z filarów tego kanału. Pracował w nim od samego początku – a my od samego początku wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z człowiekiem ogromnej klasy, wiedzy, kompetencji, rzetelności i przyzwoitości. Jako redaktor blisko stu rejestracji i transmisji spektakli teatralnych sumiennie i z taktem wykonywał swoje obowiązki, nie kłaniając się żadnej władzy ani układom (…)
Jak dodali:
Obecność Wojciecha Majcherka – podczas rejestracji, rozmów w studiu, wywiadów etc. – zawsze gwarantowała poczucie bezpieczeństwa i pełen profesjonalizm. A także dawkę bardzo wysokiej kultury osobistej, czyli czegoś absolutnie nie do przecenienia. Redaktor Majcherek był i jest naszym autorytetem, nie tylko w dziedzinie teatru. Kimś działającym niezależnie od partyjnych interesów, zarówno tych z lewa, jak i z prawa; docenianym przez twórców kultury, ale również jej odbiorców: widzów
Źródło: Wirtualne Media


Komentarze