Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski październikowe zgrupowanie na pewno będzie wspominać bardzo dobrze. Na trzy rozegrane mecze wygrała dwa, a jeden zremisowała. Dodatkowo obecnie lideruje w swojej grupie Ligi Narodów, ale także awansuje ona w rankingu FIFA.

 

Reprezentanci Polski z październikowego zgrupowania będą mogli wracać do domów zadowoleni. Prawie każdy z powołanych dostał szansę gry. Jedyny, który nie znalazł się na boisku w ostatnich meczach to Łukasz Skorupski. Pozostali natomiast w mniejszym bądź większym stopniu na tej murawie gościli. Poza tym Polska nie przegrała żadnego meczu.

 

Na początku w sparingu rozgromiła Finlandię 5:1, później zremisowała z Włochami 0:0 i zgrupowanie zakończyła pewnym zwycięstwem nad Bośnią i Hercegowiną 3:0. Dzięki tej ostatniej wygranej Polacy zapewnili sobie praktycznie utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Dodatkowo obecnie w swojej grupie prowadzą wyprzedzając Holendrów, Włochów oraz Bośniaków. Przed naszą reprezentacją jeszcze jednak dwa mecze z tymi dwoma pierwszymi rywalami. One zadecydują o układzie tabeli i nie tylko.

 

Dzięki udanym występom naszej kadry w październiku awansuje ona w rankingu FIFA z 19 na 18 pozycje. W najbliższym czasie najważniejsza będzie klasyfikacja UEFA, w której Polska jest 12. Jeśli w listopadowym zgrupowaniu nasza reprezentacja zaprezentuje się dobrze to może mieć szansę na przesuniecie się do pierwszej dziesiątki. To dałoby jej pierwszy koszyk w grudniowym losowaniu grup eliminacji do mistrzostw świata.

 

 

https://twitter.com/We_Global/status/1316487551457398790?s=20

 

Foto: You Tube/ TVP Sport (zrzut ekranu)Komentarze