Baba Wanga wieszczy TRUDNY ROK 2020. Co nas czeka w Nowym Roku?

Choć Baba Wanga, popularna bułgarska mistyczka zmarła w 1996 roku, to wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Jej przepowiednie wielokrotnie się sprawdzały, a do jej rodzinnego domu w Bułgarii, za jej życia, przybywały tysiące pielgrzymów. Co Baba Wanga przewidziała na Nowy Rok 2020?

Baba Wanga po raz pierwszy o swoich zdolnościach profetycznych przekonała się w czasie II Wojny Światowej. Wkrótce ludzie w Bułgarii zaczęli szeptać i przekazywać sobie plotki o jej rzekomo nieziemskich zdolnościach. Kobieta była ślepa, ale mimo to „widziała znacznie więcej, innymi oczami”, jak sama o sobie mówiła.

 

ZOBACZ TEŻ:Wyszedł na świąteczny spacer i nie wrócił. Strażacy dokonali makabrycznego odkrycia

Podobno potrafiła ludziom przepowiedzieć ich przyszłość, diagnozowała ich choroby, o których nawet nie mieli pojęcia, a nawet wskazywała gdzie mogą znaleźć pomoc. Co ciekawe, sama zmarła na raka piersi, którego nie pozwoliła sobie zoperować. Czemu? Tego niestety nie wiemy…

 

Wśród sprawdzonych przepowiedni Baby Wangi podaje się m.in. katastrofę w Czarnobylu, dojście do władzy w ZSRR Michaiła Gorbaczowa i rozpad czerwonego imperium, ale też zatonięcie okrętu Kursk i zamachy na WTC.

 

Zdaniem Baby Wangi rok 2019 miał być ciężkim rokiem. Miał upłynąć pod znakiem krachu gospodarczego i katastrof naturalnych. Właściwie się to sprawdziło – w gospodarce widać już znaczne spowolnienie, a pożarów, powodzi i innych niepokojących zawirowań pogody jest coraz więcej.

 

Na rok 2020 Baba Wanga wieszczy pogłębianie się kryzysu gospodarczego i wzrost napięć religijno-etnicznych. Z bardziej przerażających wizji na plan pierwszy wysuwa się ta o katastrofie na Słońcu. Nasza gwiazda ma bowiem przestać dawać ciepło. 

 

Baba Wanga przygotowała proroctwa na 3 tysiące lat do przodu. Dlatego też kolejne pokolenia będą mogły zweryfikować jej zdolności w kolejnych dekadach i tysiącleciach. My jednak mamy nadzieję, że kobieta bardzo się myli!

 

Sceptycy zawsze zwracają uwagę na to, że tego typu przepowiednie są ogłaszane językiem bardzo nieprecyzyjnym, pełnym porównań, metafor i niezawierającym konkretnych dat i szczegółów. Dlatego też łatwo dopasować jakiekolwiek wydarzenie do istniejących przepowiedni. I tak samo – łatwo napisać przepowiednię, która przy odrobinie dobrej woli w przyszłości będzie podciągnięta pod bieżące zdarzenia.

Komentarze