Badania potwierdziły NAJGORSZY scenariusz dot. koronawirusa! Lekarze rozkładają ręce

Najnowsze badania naukowców nad koronawirusem potwierdziły najgorszy scenariusz, jaki przewidywali lekarze.

Naukowcy z całego świata prowadzą badania nad nieznanym dotąd wirusem SARS-CoV-2. Pracują w pocie czoła po to by lepiej poznać „przeciwnika” z którym przystało nam walczyć. Naukowcy prowadzą także badania nad szczepionką. Badacze z Oddziału Patologii Szpitala w Grazu II, Uniwersytetu Medycznego w Grazu i Uniwersytetu w Wiedniu mają złe wieści. Wygląda na to, że potwierdził się najgorszy scenariusz jaki przewidywali lekarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: SPORE ZMIANY w Biedronce! Już niedługo w sklepach NIE BĘDZIE…

 

Wraz z rozwojem choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 wielu lekarzy pracujących z zakażonymi głosiło pogląd, że COVID-19 jest chorobą atakującą nie tylko układ oddechowy, ale cały organizm człowieka. Badania naukowców z z Oddziału Patologii Szpitala w Grazu II, Uniwersytetu Medycznego w Grazu i Uniwersytetu w Wiedniu potwierdzają te przypuszczenia. Jak się okazuje, COVID-19 niesie za sobą szerokie spektrum nieodwracalnych zmian w organizmie. Liczba tych schorzeń jest bardzo długa. Skutkami choroby wywołanej przez koronawirusa są m.in. zakrzepica płucna, niewydolność nerek, wątroby oraz trzustki. Lekarze rozkładają ręce, albowiem medycyna nie jest w stanie załagodzić skutków COVID-19.

Wyniki badań wcześniej wspomnianego zespołu badaczy ukazały się w czasopiśmie medycznym „Annals of Internal Medicine”.

 

– Nasze badania wykazały, że chociaż choroba rozpoczęła się od uszkodzenia płuc, to w tych śmiertelnych przypadkach zwykle następowała zakrzepica w samych tętnicach płucnych i uszkodzenie innych organów – komentuje prof. Sigurd Lax z Uniwersytetu Johannesa Keplera w Linzu i Kliniki Patologii Szpitala w Grazu. 

 

 

źródło: interia.pl / fot. pexelsKomentarze