Wyniki badania są zatrważające! Problemy z pożyciem to wina…

Wyniki najnowszego badania wykazały, że ponad 50 procent młodych kobiet w Australii zgłasza problemy osobiste związane z pożyciem seksualnym.

 

Wyniki badania są zatrważające! Problemy z pożyciem to wina…

 

W badaniu wzięło udział 7000 kobiet, z których połowa zgłosiła poczucie stresu, winy, zawstydzenia lub niezadowolenia z życia seksualnego. 

 

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół z Uniwersytetu Monash. W projekcie wzięły udział kobiety w wieku od 18 do 39 lat. Spośród prawie 7 tysięcy kobiet 50,2 procent ankietowanych doświadczyło lub doświadcza jakiejś formy osobistego stresu związanego z seksem.

 

 

 

Wśród najczęstszych odpowiedzi można było zauważyć następujące czynniki:

  • nadmierny stres
  • zawstydzenie
  • brak pewności siebie
  • niezadowolenie z seksu

 

 

Niepewność, niska samoocena mogą zakłócać aktywność seksualną. Postrzeganie siebie w złym świetle powoduje, że nie mamy ochotę na seks. Takie poczucie odwraca naszą uwagę od pożądania(…) Trudno jest skoncentrować się na przyjemności, odczuciach i pożądaniu, jeśli twój umysł jest skupiony na negatywnych emocjach- powiedział w rozmowie specjalista Kingsberg.

 

 

Zobacz: W jaki sposób STRES wpływa na nienarodzone dziecko? Niestety…

 

 

Specjaliści podkreślają, że kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu ludzie borykali się z podobnym problemem.

 

 

 

To nie jest tak, że kobiety są obecnie bardziej niezadowolone. Po prostu te problemy są nagłaśniane, mówimy o nich za pośrednictwem mediów, telewizji i Internetu. Tych spraw nie należy zamiatać pod dywan(…)Niepokojące problemy seksualne są bardzo powszechne u kobiet w każdym wieku – dodaje lekarz.

 

 

 

Jeśli ciebie także dotknął ten problem koniecznie porozmawiaj o tym z lekarzem ginekologiem lub seksuologiem! Nie należy z tym zwlekać.

 

 

Sprawdź również: Paweł Królikowski nie żyje! Jego pogrzeb odbędzie się… 2020 roku

Zdjęcie: PixabayKomentarze