Bardzo CZUŁY słoń! Zaczął się TULIĆ do… (VIDEO)

Czy słoń ze swojej natury jest czuły?

Według najnowszych badań, są bardzo empatyczne – potrafią odgadywać myśli i uczucia innych. Słoń prawdopodobnie jest też czuły, bo umie dobrze żyć w grupie, rozpoznawać swoje potrzeby. Zawiązuje także przyjaźnie na całe życie, wspólnie wychowuje potomstwo i pomagają sobie nawzajem.

 

Czułość w Tajlandii

Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Kaho Yai. Został on założony w 1962 roku jako pierwszy park narodowy w Tajlandii. Położony głównie w prowincji Nakhon Ratchasima, Khao Yai rozciąga się na prowincje Prachinburi, Saraburi i Nakhon Nayok. Można w nim zobaczyć takie zwierzęta jak słoń, makak, szczekający jeleń, sambar, gibon, jeżozwierz, cywet. Innymi, które przebywają raczej w ukryciu to niedźwiedź, gaur, wydry, dhole, szakal.
Możliwe jest zwiedzanie parku prywatnym samochodem i tak właśnie podróżowali pewni turyści.

 

Słoń na drodze

Na nagraniu opublikowanym w sieci widzimy, drogę wiodącą przez Park. Na szosę wkroczył słoń, więc samochód zatrzymał się by przepuścić zwierzę. Jednak nic z tego! Słoń zaczął obchodzić auto i ocierać się o nie. Pocierał nogami i trąbą o stojący na drodze pojazd. W końcu, czuły słoń siadł w poprzek samochodu „obejmując” je nogami.

 

Na nic czułości!

Dopóki zwierzę było z boku pojazdu, czy też dotykało go, kierowca obawiał się ruszyć. Jednak w momencie, gdy słoń był nad autem, kierujący wykorzystał ten moment. Po prostu wyjechał spod słonia!

Dalej na filmie widzimy, że samochód podjeżdża do nagrywających całe zdarzenie i widać, że pojazd ma wgniecenia w karoserii.

 

Bezcenne wrażenia

Takie jednak drobnostki nie powinny nic znaczyć w obliczu przeżytych wrażeń. Spotkanie z czułym słoniem – bezcenne!

Zobacz też: Ale SPRYCIARZ! Kot SYJAMSKI nie pozwolił, żeby… [VIDEO]

 Komentarze