Bardzo groźny symptom COVID-19. Dotyka zwłaszcza MŁODYCH ludzi!

Wśród wielu chorych na COVID-19 w bardzo młodym wieku odnotowano pewien groźny symptom. Lekarze ostrzegają.

Lekarze zwracają uwagę na jeden symptom, który występuje wśród młodych pacjentów zarażonych koronawirusem. Wśród pacjentów chorych na COVID-19 w wieku 30-40 lat u których nie stwierdzono wcześniej żadnych innych poważnych chorób występują udary. Informację przekazali lekarze ze szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku.

 

ZOBACZ TAKŻE:Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół! Rząd podał WAŻNE DATY.

 

Lekarze informują także, że młodsze i generalnie zdrowe osoby często nie informują o zakażeniu SARS-CoV-2. Głównie z powodu tłoku, który obecnie panuje w szpitalach. Tymczasem liczba osób zakażonych koronawirusem stale rośnie, a patogen wywołuje nietypowe zakrzepy krwi, które w wielu przypadkach prowadzą do udarów.  Dr Thomas Oxley, neurochirurg z Mount Sinai opiekował się 5 pacjentami chorymi na COVID-19, którzy byli w wieku poniżej 50 roku życia. Każdy z nich chorował bezobjawowo lub w bardzo lekki sposób.

 

– Wygląda na to, że wirus wywołał u nich zakrzepy w dużych tętnicach co doprowadziło do poważnych udarów. – powiedział Oxley

 

Zebrane dane pokazują “siedmiokrotny wzrost liczby wylewów krwi do mózgu u młodych pacjentów” w ciągu dwóch pierwszych tygodni kwietnia. – Większość tych ludzi nie miała wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. – dodaje Oxley.

 

Obecnie liczba osób zarażonych koronawirusem na całym świecie wynosi 2,761,967, zmarło 193,217 a 763,017 osób uznano za wyzdrowiałych (24.04).

 

żródło: national geographic, ”New England Journal of Medicine”, CNN

fot. pixabay 

 

 

 Komentarze