Trwa batalia o prawo do opieki nad 4-letnią Ines! W pomoc dla dziewczynki i jej babci zaangażował się Zbigniew Ziobro!

Walka o prawo do opieki nad 4-letnią Ines weszła w decydującą fazę. Ojciec dziewczynki, Belg arabskiego pochodzenia robi wszystko, by odebrać ją babci i rodzinie, z którą jego córka mieszka w Polsce. W pomoc dla kobiety i jej wnuczki zaangażował się minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Sprawa dziewczynki jest bulwersująca i poruszyła opinię publiczną w Polsce. Dziecko po śmierci mamy jest wychowywane przez babcię z Polski. Dopiero wtedy przypomniał sobie o niej jej ojciec mieszkający w Brukseli Belg arabskiego pochodzenia. Mężczyzna za wszelką cenę chce odebrać 4-letnią Ines rodzinie z Polski. W ogóle nie interesuje go dobro dziecka, które nie chce wracać do taty, ponieważ go nie zna. O tym, że sprawa jest bardzo poważna, a najważniejsze jest dziecko i jego komfort psychiczny świadczy fakt, że zaangażował się w nią minister sprawiedliwości, a zarazem prokurator generalny, Zbigniew Ziobro. Polityk w sprawie dziewczynki złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego. Belgijskie władze i sądy robią wszystko by odebrać Ines babci, na szczęście w walkę o dobro dziecka postanowiła włączyć się polska strona, która odrzuciła wnioski dotyczące odebrania dziewczynki babci z Polski i przekazana jej w ręce ojca.

 

 

 

ZOBACZ:Dramat maleńkiej Ines! Belgijski sąd chce odebrać ją spod opieki babci i przekazać (…)!

 

 

Przypomnijmy najważniejsze szczegóły historii dziewczynki. Ines urodziła się w Belgii, ale kiedy miała roczek jej mama rozstała się z tatą i wróciła do Polski. Niestety sielanka dziewczynki skończyła się 3 lata później, ponieważ jej mama nagle zmarła. Kobieta odeszła w listopadzie 2019 roku, zaledwie dzień po decyzji belgijskiego sądu, który opiekę rodzicielską nad Ines przyznał ojcu! Od tamtej pory pieczę nad dziewczynką przejęła babcia, która robi wszystko, aby 4-latka została z nią i swoją polską rodziną, która kocha dziewczynkę ponad wszystko. Co ważniejsze sama Ines nie chce wracać do taty, którego w ogóle nie zna, ponieważ kiedy żyła mama nie interesował się nią. Miejmy nadzieję, że ta przykra sprawa będzie miała szczęśliwe zakończenie.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Jest PRZEŁOM w sprawie 4-letniej Ines! Zbigniew Ziobro złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego!

 

 

 

 

źródła: polsatnews.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Komentarze