Będą kontrole narkotykowe u kierowców

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce przeprowadzać więcej badań kierowców na obecność narkotyków w ich organizmie.

W ten sposób resort pana Mariusza Błaszczaka odpowiada na interwencję Rzecznika Praw Obywatelskich. Już w kwietniu 2016 roku rzecznik alarmował, że polska policja jest nieodpowiednio wyposażona do walki z narkotykami na drogach. Ma jej brakować tak zwanych narkotesterów, czyli urządzeń do prowadzenia badań na zawartość w organiźmie narkotyków i podobnie działających środków.

Z problemem narkotyków wśród kierujących pojazdami zgodził się Komendant Główny Policji. Stwierdził on jednak, że bez poczynienia znacznych nakładów finansowych nie będzie możliwe zdecydowane zwiększenie liczby kontroli w zakresie ujawniania substancji psychoaktywnych u kierowców.

W odpowiedzi na powyższe, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zgodził się z koniecznością zwiększenia aktywności policji w zakresie badań na obecność narkotyków u kierowców. W związku z tym, polityk Prawa i Sprawiedliwości poinformował o planowanych zakupach odpowiednich urządzeń w ilości, która umożliwi zdecydowane zwiększenie częstotliwości kontroli na drogach.

  

Katarzyna B.Komentarze