Będą SPECJALNE kredyty! W których bankach je weźmiesz?

Będą specjalne kredyty! W których bankach je weźmiesz? Na co można wziąć pieniądze!

Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone Banki Spółdzielcze, Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Santander Consumer Bank oraz Banki Spółdzielcze SGB – tam niebawem weźmiesz kredyt w ramach programu „Czyste Powietrze”. Pieniądze będziesz mógł wykorzystać na zmianę starych źródeł ciepła i na termomodernizację domów jednorodzinnych.

– W latach 2021-2022 banki będą dysponować łącznym limitem środków 1,5 mld zł, w ramach których przekazywać będą do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wnioski o dotację z przeznaczeniem na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na przedsięwzięcia realizowane zgodnie z programem „Czyste Powietrze”. Ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w porozumieniu z funduszami wojewódzkimi, nabór banków do programu „Czyste Powietrze” zakończył się 23 lutego br. Złożono osiem aplikacji i wszystkie uzyskały pozytywne decyzje. W pierwszej połowie kwietnia planowane jest podpisywanie pierwszych umów o współpracy między NFOŚiGW, wfośigw a bankami – przekazali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Klimatu.

Zobacz także: NOWE przepisy w sprawie ŻYWNOŚCI. Czeka nas REWOLUCJA?!

Fot. Pixabay

Kredyty będą objęte gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego, a to oznacza lepsze warunki dla klientów.

Pierwsze wnioski będzie można składać w połowie tego roku.

Do programu mają też dołączyć kolejne banki. Wychodzi więc na to, że ze specjalnych kredytów będzie mogło skorzystać większość Polaków.

Zobacz także: Są WĄTPLIWOŚCI w sprawie kwarantanny! Co mamy robić?

Fot. Pixabay

Źródło: gov.plKomentarze