Będą wyższe emerytury?! Sąd ZDECYDOWAŁ!

Będą wyższe emerytury?! Sąd ZDECYDOWAŁ!

Zapadł wyrok Sądu Najwyższego dotyczący emerytury dla rocznika 1953. Wynika z niego, że nie musi być ona wcale korzystnie przeliczona! Co się z tym wiąże? To, że wiele emerytek straci prawo korzystniejszego przeliczenia swojego świadczenia!

Emerytura to ważna sprawa, jednak ostatnie orzeczenie sądu dotyczące rocznika 1953 na pewno nie przypadnie do gustu seniorkom pobierającym te świadczenia. Sąd Najwyższy uznał, że ustawodawca mógł w myśl przepisów prawa zmienić przepisy. Konsekwencje dla wielu kobiet z rocznika 1953 będą więc bardzo przykre, ponieważ emerytury wielu z nich nie zostaną wyrównane i podniesione. Na łamach „Rzeczpospolitej” możemy przeczytać, że Sąd Najwyższy na mocy uchwały z 28 listopada stwierdził, że nowe zasady liczenia emerytur obejmują wszystkich, którzy złożyli wniosek w tej sprawie już po zmianie przepisów.

 

 

Warto dodać, że na początku marca tego roku sprawą tą zajął się Trybunał Konstytucyjny, który wydał orzeczenie o niekonstytucyjności przepisu dotyczącego wcześniejszych emerytur. Dotyczy on kobiet urodzonych w 1953 roku, które pobierały wcześniejsze świadczenia emerytalne. W myśl nowych przepisów emerytura taka jest pomniejszona o świadczenia, które kobiety te uzyskały przed wkroczeniem w wiek emerytalny.
źródła: biznesinfo.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze