Będzie GIGANATYCZNE wsparcie dla działaczy OPOZYCJI! Jest decyzja!

Będzie gigantyczne wsparcie dla działaczy opozycji! Jest decyzja! O co chodzi?

Będzie wyższy próg dochodowy uprawniający do jednorazowej i okresowej pomocy oraz prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego dla działaczy opozycji. Sejm przyjął nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, a także niektórych innych ustaw.

– To, co warto podkreślić, to fakt, że działacze opozycji w PRL oraz ofiary represji powojennych zostali objęci opieką państwa polskiego dopiero w 2015 roku – wraz z wejściem w życie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Od tego czasu wiele się wydarzyło, ale z pewnością jedną z największych zmian było wprowadzenie tzw. świadczenia wyrównawczego w wysokości podwójnej najniższej emerytury – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Sprawdzili proszki do prania. Wyniki są SZOKUJĄCE!

Zmiany dotyczą udzielenia pomocy większej grupie osób. Rozwiązanie zostanie zastosowane też m.in. w stosunku do kombatantów, osób represjonowanych i deportowanych do pracy przymusowej.

– Zmian, których w ostatnim czasie dokonywaliśmy, było kilka, ale warto przypomnieć, bo to w dyskusji musi być jeszcze raz podkreślane, że najważniejszą zmianą, którą wprowadziliśmy, było przyjęcie w sierpniu ubiegłego roku ustawy dotyczącej działaczy opozycji antykomunistycznej, gdzie przyznaliśmy tzw. świadczenie wyrównawcze w wysokości podwójnej najniższej emerytury, czyli dzisiaj kwoty 2400 zł – podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz także: UWAŻAJ! Ta przyprawa jest SZALENIE niebezpieczna!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze