Boisz się umrzeć na raka? Sprawdź, w której roślinie występują związki, KTÓRE ZWALCZAJĄ KOMÓRKI RAKOWE!

Większość konsumentów zdecydowanie częściej sięga po czosnek pospolity, a nie niedźwiedzi. Okazuje się jednak, że posiada on wszystkie właściwości czosnku pospolitego z tą różnicą, że zawiera więcej związków siarki. Związki siarki pozytywnie wpływają na nasz układ sercowo-naczyniowy.

Dlaczego warto włączyć czosnek niedźwiedzi do codziennej diety?

Zobacz też: Zastanawiasz się dlaczego FACECI ZDRADZAJĄ SWOJE ŻONY? Oto główna przyczyna

Przede wszystkim dlatego, że ma on działanie przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Działa na nasz organizm antybakteryjnie, wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego. Polecany jest osobom, które borykają się z podwyższonym cholesterolem (skutecznie go obniża). Niweluje uczucie nadętego brzucha, wspomaga trawienie i zapobiega wzdęciom.

Zawarte w czosnku niedźwiedzim związki siarki pomagają zwalczać wirusy, bakterie czy drożdżaka Candida albicans, który wywołuje grzybicę.

Kilka lat temu przeprowadzono badanie na zlecenie „Journal of the American Cancer Society”. Wyniki badania potwierdziły, że związki siarki zawarte w czosnku niedźwiedzim mogą przeciwdziałać glejakowi (rodzaj raka mózgu), a także mogą być traktowane jako bezinwazyjna forma leczenia raka.

„Znalezienie czosnku niedźwiedziego w lesie absolutnie nie jest skomplikowane, najczęściej rośnie w dużych kępach przypominających zielone dywany. Zdradzi go też typowy czosnkowy zapach, który roznosi się po całym lesie.

Zbierając czosnek należy uważać, by nie pomylić go z trującą konwalią. Mniej uważne osoby często mylą listki młodej konwalii z czosnkiem niedźwiedzim. Jeżeli nie jesteś pewien, sprawdź, jak pachnie roślinka – typowy zapach na pewno pomoże rozpoznać właściwą bylinę” – przekonują nas specjaliści z portalu czosnekniedzwiedzi.pl

Źródło: Zdrowo w 15 minut

Źródło zdjęcia: Youtube

Komentarze