Bolą cię stopy po ciężkim dniu? Poczujesz OGROMNĄ ULGĘ, gdy zanurzysz je w…

Bolące stopy to żadna nowość. Czasami wystarczą jednak najprostsze rozwiązania, aby przynieść ulgę zmęczonym i obolałym stopom.

Jeżeli nasze stopy są bardzo obolałe z różnych powodów, świetnym rozwiązaniem okażą się szybkie i banalne rozwiązania. Przykładem jest chociażby moczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej.

 

Do miski z ciepłą wodą wsyp od 3 do 5 łyżek stołowych sody oczyszczonej. W takim roztworze mocz stopy od 15 do 30 minut.

 

Zalety moczenia stóp w sodzie oczyszczonej:

 

-soda ma działanie bakteriobójcze, a dzięki temu kąpiel w wodzie z jej dodatkiem skutecznie eliminuje problem brzydkiego zapachu stóp

łagodzi odciski, obtarcia czy ukąszenia po owadach

-pomaga w przypadku nadmiernej potliwości stóp

-kąpiel stóp w roztworze z sody oczyszczonej wspomaga zwalczanie kurzajek i grzybicy

-zmiękcza naskórek i ułatwia pozbycie się zrogowaciałej skóry

-soda wpływa wybielająco i oczyszczająco na płytkę paznokcia.

 

W przypadku, gdy walczysz z uporczywymi kurzajkami lub odciskami na stopach zastosuj moczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, soli morskiej i dwiema tabletkami aspiryny. Taka mikstura natychmiast przyniesie ulgę. Warunkiem jest, by nie stosować takiej mieszanki na otwarte rany.

 

ZOBACZ TEŻ:Nie wiesz jak zmotywować się do ODCHUDZANIA? Wystarczy, że zastosujesz TO!

 

Co na spuchnięte i obolałe stopy oprócz kąpieli? 

Najskuteczniejszym sposobem na to, by w miarę szybko poczuć ulgę, to pół godziny relaksu ze stopami wyżej głowy- np. na poduszce ułożonej na oparciu kanapy. Zalegające w dolnych partiach ciała krew i limfa zaczną wtedy z powrotem prawidłowo krążyć, dzięki czemu powinien ustąpić obrzęk,  a wraz z nim uczucie ucisku i dyskomfortu.

 

 

Źródło:zdrowepasje/pixabayKomentarze