Bolą cię stopy po ciężkim dniu? Poczujesz OGROMNĄ ULGĘ, gdy zanurzysz je w…

Bolą cię stopy po ciężkim dniu? Poczujesz OGROMNĄ ULGĘ, gdy zanurzysz je w…

Bolące stopy to żadna nowość. Czasami wystarczą jednak najprostsze rozwiązania, aby przynieść ulgę zmęczonym i obolałym stopom.

Jeżeli nasze stopy są bardzo obolałe z różnych powodów, świetnym rozwiązaniem okażą się szybkie i banalne rozwiązania. Przykładem jest chociażby moczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej.

 

Do miski z ciepłą wodą wsyp od 3 do 5 łyżek stołowych sody oczyszczonej. W takim roztworze mocz stopy od 15 do 30 minut.

 

Zalety moczenia stóp w sodzie oczyszczonej:

 

-soda ma działanie bakteriobójcze, a dzięki temu kąpiel w wodzie z jej dodatkiem skutecznie eliminuje problem brzydkiego zapachu stóp

łagodzi odciski, obtarcia czy ukąszenia po owadach

-pomaga w przypadku nadmiernej potliwości stóp

-kąpiel stóp w roztworze z sody oczyszczonej wspomaga zwalczanie kurzajek i grzybicy

-zmiękcza naskórek i ułatwia pozbycie się zrogowaciałej skóry

-soda wpływa wybielająco i oczyszczająco na płytkę paznokcia.

 

W przypadku, gdy walczysz z uporczywymi kurzajkami lub odciskami na stopach zastosuj moczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, soli morskiej i dwiema tabletkami aspiryny. Taka mikstura natychmiast przyniesie ulgę. Warunkiem jest, by nie stosować takiej mieszanki na otwarte rany.

 

ZOBACZ TEŻ:Nie wiesz jak zmotywować się do ODCHUDZANIA? Wystarczy, że zastosujesz TO!

 

Co na spuchnięte i obolałe stopy oprócz kąpieli? 

Najskuteczniejszym sposobem na to, by w miarę szybko poczuć ulgę, to pół godziny relaksu ze stopami wyżej głowy- np. na poduszce ułożonej na oparciu kanapy. Zalegające w dolnych partiach ciała krew i limfa zaczną wtedy z powrotem prawidłowo krążyć, dzięki czemu powinien ustąpić obrzęk,  a wraz z nim uczucie ucisku i dyskomfortu.

 

 

Źródło:zdrowepasje/pixabayKomentarze