Bon turystyczny 2023. Będzie nowy bon turystyczny?

Bon turystyczny wprowadzono w 2020 roku po pierwszych lockdownach związanych z koronawirusem.

Przysługiwał on na rodziny z dziećmi, a jego wartość wynosiła 500 zł. na dziecko i 1000 zł. na dziecko niepełnosprawne. Bon turystyczny miał być wsparciem z jednej strony dla rodzin, a z drugiej dla branży turystycznej i gastronomicznej, które ucierpiały w wyniku rządowych obostrzeń.

Bon miał charakter jednorazowy i można go było wykorzystać do 31 marca 2023 roku. Co dalej?

 

https://www.facebook.com/polskibonturystyczny/?ref=page_internal

 

Czy będzie nowy bon turystyczny?

 

Jak informuje Rzeczpospolita:

 

Bilans Polskiego Bonu Turystycznego to prawie 3,8 mln zrealizowanych bonów (z czego 3 mln w całości), którymi dokonano płatności na kwotę prawie 3,2 mld zł.

 

Nic więc dziwnego, że przedstawiciele branży turystycznej zabiegają o to, by kontynuować program. Proponują jednak, by działał w innej formule.

 

Bon turystyczny 2023

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) oraz ZUS nie potwierdzają oficjalnie, że będzie nowy bon. Natomiast jak czytamy w Rzeczpospolitej, trwają prace nad jego kontynuacją. Poprzedni program kierowany był do rodzin z dziećmi. Z kolei bon turystyczny 2023 mógłby być rozszerzony o seniorów:

 

ZUS i MSiT zapowiadają przedstawienie szczegółowych opracowań podsumowujących program. Na temat jego ewentualnej kontynuacji resort sportu i turystyki nie chce jednak się wypowiadać. Z naszych informacji wynika jednak, że prace nad nową wersją bonu są prowadzone. Jedną z rozważanych opcji jest rozszerzenie grona uprawnionych o osoby starsze.

 

Jeśli zaś chodzi o datę rozpoczęcia nowego programu, to bony mogłyby być uruchomione jeszcze przed wakacjami 2023 roku.

 

>>>Ivan Komarenko wywiózł swoją mamę z Rosji! NIE pojechali do Polski!

 

źródło: rp.pl

 

Komentarze