Borys Szyc miał już tego dość! Szokujące wyznanie aktora

Borys Szyc to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Ma już na swoim koncie wiele ról, które przyniosły mu popularność: „Wojna polsko-ruska” czy „Testosteron”.

 

Ale sława ma swoje blaski i cienie. Jednym z takich cieni było uzależnienie od alkoholu. Borys Szyc przez wiele lat zmagał się z alkoholizmem. Ale dopiero niedzielny materiał „Wiadomości” na TVP 1 sprowokował go do opublikowania emocjonującego postu na swoim profilu w social media.

 

Przypomnijmy: w niedzielę w głównym wydaniu „Wiadomości” przedstawiono go jako pseudoelitę, która nie potrafi się zachować. Powiedziano o nim, że ma lekkość do alkoholu i wyciągnięto zdjęcie sprzed lat, kiedy szedł ulicą i pił piwo. Aktor takiego ataku nie wytrzymał i opublikował wzruszające wyznanie i apel do redaktorów „Wiadomości”:

 

10 sierpnia 2014 roku podjąłem decyzje, żeby nie pić. Leżałem na kanapie bez sił, po wielodniowym piciu, po wielu latach picia, pozbawiony już sił i bliski śmierci. Na dworze był piękny, ciepły dzień, a ja ryczałem z bezsilności. Ale tliła mi się głowie jakaś lampka. Chcę żyć. Nie chce tak umrzeć. Sonia, mama, Justyna… Moje życie, moje marzenia, pasja, przyjaciele… Naprawdę to wszystko ma się skończyć przez alkohol?

 

Nie zabrakło także odzewu do autora takiego paszkwilu red. Sawickiego:

 

Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie „wiadomości”! Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili. Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła. Czekam, aż walniecie w swoje dno. Tam zaczyna się nowe

 

Jak dodawał:

 

Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”. Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom

 

ZOBACZ: Niedzielne kazanie zakończyło się dramatem! Nagle w kościele…

 

Źródło: Facebook/BorysSzycKomentarze