Boże Narodzenie – kiedy wypada?

Choć większość z nas termin Świąt zna z dużym wyprzedzeniem, to nadal wiele osób szuka informacji na temat tego kiedy wypada Boże Narodzenie! Okazuje się, że wiedza ta jest przydatna do tego, by jeszcze lepiej przygotować się do świąt, jak również w zaplanowaniu czasu wolnego.

Boże Narodzenie to obok Wielkanocy najważniejsze święto dla milionów katolików na świecie. 25 grudnia, punktualnie o północy we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta pasterka na pamiątkę narodzin Pana Jezusa. Panuje wtedy podniosła atmosfera, a wierni śpiewają kolędy. Warto dodać, że święto Bożego Narodzenia należy do jednych z najstarszych świąt chrześcijańskich i obchodzone jest od III wieku naszej ery. I choć historycy nadal spierają się o datę przyjścia na świat Jezusa to umownie przyjęto ją jako 25 grudnia.

ZOBACZ:Nie uwierzysz jaki PREZENT dostał Wojewódzki na ŚWIĘTA! Pokazał to na INSTAGRAMIE!

 

 

Zgodnie z tradycją święta rozpoczynają się 24 grudnia. W tym roku Wigilia wypada równo za tydzień, we wtorek. W tym dniu rodziny zasiadają do uroczystej wieczerzy wigilijnej i oczekują przyjścia na świat Zbawiciela. Mimo, że nie jest to dzień wolny od pracy, większość firm idzie na ustępstwa i wypuszcza swoich pracowników do domów przysłowiowe dwie godziny wcześniej. Boże Narodzenie będziemy świętować w tym roku w środę, 25 grudnia, natomiast drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada na czwartek. Dni te, dla większości pracowników są wolne od pracy.

 

 

 

 

 

źródła: wiadomosci.onet.pl, foto pixabay.com

Komentarze