Brak godziny policyjnej w Sylwestra. TO jednak będą robić funkcjonariusze!

Brak godziny policyjnej w Sylwestra. Co jednak zrobi policja? Jest oficjalne oświadczenie.

-W sylwestra nie wdrażamy godziny policyjnej. Apelujemy jednak, by bawić się w gronie kameralnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej rząd wydał rozporządzenie, które zakładało wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu w godzinach 19-6 w dniach 31.12.2020-01.01.2021. Konstytucjonaliści od razu wskazywali na brak podstaw prawnych do wprowadzenia takiego zakazu.

-Aby mogła(godzina policyjna) być zastosowana musielibyśmy – za decyzją pana prezydenta – wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną – zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki zaapelował aby w noc sylwestrową bawić się w kameralnym gronie. Dodał także, że są grupy zawodowe, które z hoteli będą mogły korzystać. –W sylwestra apelujemy o to, by bawić się, cieszyć, tańczyć w gronie nie dużym, tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym. Tylko różne grupy zawodowe, które potrzebują móc korzystać z bazy hotelowej będą mogły móc z nich korzystać . Dla ogromnej większości ludności apelujemy o pozostanie w domu – powiedział Mateusz Morawiecki.

Co w sylwestra zrobi policja?

Jak powiedział rzecznik policji Mariusz Ciarka, dziennikarzowi RMF FM Krzysztofowi Zasadzie:  Naszym priorytetem będzie kontrolowanie kierujących, którzy mogą prowadzić, będąc pod wpływem alkoholu czy podobnie działających środków. Nie będzie też taryfy ulgowej dla osób spożywających alkohol w miejscach publicznych.Komentarze