BRAWURA potrafi zabrać ŻYCIE! Zobacz film o MOTOCYKLISTACH (video)

25- letni Patryk Chmielowiec w wypadku motocyklowym stracił nogę. Teraz stał się „twarzą” kampanii związanej z bezpieczeństwem motocyklistów pod hasłem „Nie bądź następny…”

 

Jak czytamy na stronie Policji:

 

Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m. in. nadmiernej prędkości, brawurze i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg). Najczęściej właśnie takie zachowania powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

(…) przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.

 

Na poniższym spocie widzimy najpierw moment wypadku, a potem Patryk opowiada o swojej brawurze i jej konsekwencjach. W przejmujący sposób przedstawia trudności w funkcjonowaniu w codziennym życiu i swoją sytuację po wypadku. Patryk kończy słowami:

 

Pamiętaj, brawura potrafi zabrać życie.

 

***

Program „Nie bądź następny…” powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

 

"Nie bądź następny"…http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/201241,Inauguracja-kampanii-slaskiej-drogowki-quotNie-badz-nastepnyquot.html

Gepostet von Polska Policja am Freitag, 28. April 2017

ms, źródło: facebook.com/PolicjaPL, slaska.policja.gov.plKomentarze