BREXIT – budzi obawy POLAKÓW NA WYSPACH!

Obawy w sprawie Brexitu narastają. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przypadło do gustu polskim środowiskom na wyspach. Przedstawiciele Polonii spotkali się w Londynie z Jarosławem Kaczyńskim.

„Wręczyliśmy prezesowi tradycyjną angielską herbatę – nie tylko dlatego, że znajdujemy się w Londynie, ale też dlatego, że wierzymy, że ta tradycyjna herbata przeniesie się na Europę. Mieszkając w Anglii coraz bardziej rozumiemy, że Europa powinna wyznawać tradycyjne wartości i pan premier obiecał, że tak jak walczył, tak będzie nadal – żeby to była Europa tradycyjnych wartości” – powiedział Sławomir Wróbel z konserwatywnej organizacji Great Poland i współautor programu TVP Polonia „Magazyn z Wysp”.

 

„Polacy powoli stają się zakładnikami negocjacyjnymi” w dyskusjach dotyczących planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – podkreślali rozmówcy Kaczyńskiego. Wróbel uważa, że prezes PiS „powiedział, że to jeden z głównych punktów, o których chce rozmawiać z premier May”. „Nic o nas bez nas” – podkreślił.

 

Miła atmosfera i angielska herbata nie pozwoliły, jednak zapomnieć o najważniejszym. Podczas rozmowy  omówiono „sprawy socjalne, ubezpieczenia społeczne, ale też szkoły polskie, żeby je usprawnić w związku z nową ustawą o nauczaniu polskiego” – opowiadała jedna z uczestniczek spotkania, po którym Jarosław Kaczyński spotkał się z brytyjską premier Theresą May.

źródło: PAP

fot.: pixabay

 Komentarze