Bronisław Komorowski o ZNANYM polityku: „Zrobił na mnie wrażenie PRYMITYWNEGO”. O kim mowa?

Bronisław Komorowski bardzo krytycznie wypowiedział się ostatnio na temat pewnego bardzo znanego polityka. „Zrobił na mnie wrażenie prymitywnego” – stwierdził w rozmowie z „Faktem”. Kogo miał na myśli?

Bronisław Komorowski to jeden z byłych prezydentów Polski. W rozmowie z „Faktem” dziennikarz zapytał go, co sądzi na temat prezydenta Białorusi – Aleksandra Łukaszenki, z którym dwukrotnie w swojej karierze miał okazję odbyć spotkanie. Komorowski bardzo krytycznie wypowiedział się na temat dyktatora stwierdzając, że jest „prymitywny”.

Zrobił na mnie wrażenie człowieka prymitywnego, jeśli chodzi o motywacje, działania i sposób funkcjonowania – przyznaje Komorowski.

Czego dotyczyła ich rozmowa?

Pamiętam, że interesowało go tylko to, czy w demokracji może zapewnić sobie bezpieczeństwo po tym, jak odda władzę i jej dziedziczenie. Powiedziałem, że to raczej niemożliwe, bo trzeba wygrać następne wybory – zdradza polityk.

Zapytany, czy boi się wybuchu wojny, Komorowski odpowiedział, że tak.

Wszyscy boją się wojny. Myślę, że rząd niepotrzebnie straszył wojną na samym początku. Wielu z nas pamięta, jak minister Błaszczak zapowiadał ściągnięcie całej dywizji na granicę. Strachem przed wojną można zarządzać i można uprawiać politykę. Odnoszę wrażenie, że rząd świadomie budował stopniowo narastające poczucie zagrożenia i wprost grozy. To wydawało się niezrozumiałe i niestosowne, kiedy dotyczyło grupki migrantów pomiędzy granicą Polski i Białorusi czy potem dzieci z Michałowa szarpanych niepotrzebnie – powiedział Komorowski.

Dzisiaj, kiedy mamy przed oczami sceny z rozrywania zasieków na granicy, czy rzucanie kamieniami oraz brutalne i groźne zachowania niektórych, wyselekcjonowanych prawdopodobnie przez białoruską stronę migrantów, to zagrożenie rośnie, a nie maleje. Wydaje mi się, że rząd ma świadomość, że przesadził z budowaniem napięcia, czego dowodem jest ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego w Polskim Radiu, którym powiedział, że wojna nam nie grozi. Ja się z panem prezesem w pełni zgadzam, tylko chciałbym zapytać: to po co było wojną straszyć? – dodał.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Instagram/BronislawKomorowskiKomentarze