Burza pod postem Martyny Wojciechowskiej. Poszło o modelkę plus size!

Podróżniczka i prezenterka, Martyna Wojciechowska bardzo często porusza na instagramie ważne tematy.

Pisze o dyskryminacji, seksistowskim podejściu do kobiet, czy życiowych wartościach. Teraz Martyna zamieściła zdjęcie amerykańskiej modelki plus size – Ashley Graham.

32-latka niedawno urodziła dziecko, a teraz podzieliła się swoim wakacyjnym zdjęciem. Na fotografii Ashley ubrana jest w dwuczęściowy kostium kąpielowy. Widać sporych rozmiarów piersi, krągły brzuch i… rozstępy!

Martyna Wojciechowska jest pełna podziwu dla Amerykanki, bo jak przyznała, sama wstydziła się rozstępów:

 

 ASHLEY GRAHAM od lat łamie stereotypy dotyczące „kobiecego wyglądu”. Najsłynniejsza modelka PLUS SIZE (…)

Ma twarz anioła i ciało bogini (niezależnie od kilogramów). Piękna, pewna siebie i spełniona.

Kilka miesięcy temu Ashley urodziła swoje pierwsze dziecko, jej ciało bardzo się zmieniło podczas ciąży, pojawiły się rozstępy. Ale Ona ich nie ukrywa.
Ile z nas się ich wstydziło?
Przyznaję, że ja tak.
A Ty?

 

modelka plus size z rozstępami – https://www.instagram.com/martyna.world/

 

Na pytanie Martyny odpowiedziało wiele kobiet. I często były to zupełnie przeciwstawne opinie – pod postem rozgorzała istna burza!

 

Dzisiaj przy tym ciągłym pokazywaniu przez media celebrytek, które urodziły i te zachwyty nad ich firurami dwa tygodnie po porodzie, wreszcie ktoś pokazał normalną kobietę. Taką właśnie jak większość z nas. Jestem, zachwycona i przeogromny +.

 

Czemu ma to służyć? Promowaniu nadwagi i niezdrowej żywności…?

 

Uwielbiam Ashley @ashleygraham ! Jest moja Boginią! Pięknie Pani Martyno ze wstawiła Pani post o niej. @mish_mindy również jest wielka inspiracja! Jako dziewczyna „plus size” odnalazłam spełnienie i z uśmiechem patrzę w lustro niestety ale dopiero odkąd wyjechałam do Londynu na stałe. W Polsce moda i parcie na bycie szczupłym jest nam wpajana odkąd mamy kilka lat.

 

Bawi mnie popieranie akcji plus size😡 ludzie którzy maja nadwagę, pisząc sobie „ kocham siebie taka jaka jestem” to stek bzdur. Na forum pokazując jak one się dobrze nie czuja w swoim ciele, a wracają do pustego domu i płaczą zajadając lody. Popatrzcie na ludzi którzy zgubili kilkanaście kg i co o tym mówią, ze narodzili się na nowo.

 

Ale były i takie głosy – głosy rozsądku:

 

Myślę że bardziej chodzi tu o tolerancję a nie obnoszenie się nagością czy nadwagą. Tylko ludzie idealni, którzy mieszczą się w jakiś wyznaczonych …tylko przez kogo ? widełkach sie liczą . Widzę brak tolerancji gdy ktoś jest większy, mniejszy czy bardziej kolorowy…

 

Bo chyba właśnie o tolerancję i nie ocenianie chodziło Martynie Wojciechowskiej.

POLECAMY: Martyna Wojciechowska w Paryżu. Tym zdjęciem skradła serca internautów. Zobacz!Komentarze