Burze a nawet TORNADO! Jest nowa prognoza pogody.

POGODY

Amerykańscy synoptycy przygotowali właśnie prognozę dla Polski na wiosnę. Jakiej pogody może się już niedługo spodziewać?

Amerykańscy meteorolodzy z AccuWeather przewidzieli prognozę pogody dla Polski. Nadchodzącej wiosny możemy spodziewać się gwałtownych burz, gradów, niszczących wichur a także szybkiego nadejścia fali letnich upałów. Po bardzo ciepłym okresie zimowym również podczas wiosny Polskę mają raczej omijać uderzenia chłodu z północy.

 

 

W maju przyjemne ciepło może zamienić się w dokuczliwe upały. W Warszawie temperatury mogą osiągnąć 27 stopni C. Natomiast w Berlinie temperatury sięgną 30 stopni. – przewidują Tyler Roys i Alan Reppert, dwójka amerykańskich meteorologów z serwisu AccuWeather.

 

AccuWeather opublikował prognozę na wiosnę 2020 roku. Synoptycy zaliczają do wiosny zaliczają miesiące począwszy od marca do maja. Jak widać, różni się to tym jak w Polsce określa się lato w kalendarzu.  Długoterminowa prognoza jest obarczona dużym ryzykiem, co za tym idzie – nie jest aż tak dokładna jak krótkoterminowa. Amerykańscy starają się jednak przewidzieć główne trendy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny DRAMAT Zenka Martyniuka! Na jaw wyszło, że…

 

Deficyt opadów i jego konsekwencje w Europie Wschodniej

Niestety, tak jak cała Europa zmagała się będzie z dodatnią anomalią temperatury, tak w Europie Wschodniej prognozowany jest do tego deficyt opadów. Spowoduje to suszę. Sytuacja taka z pewnością odbije się na rolnictwie. O ile w wielu regionach kontynentu wczesne nadejście ciepła może pozytywnie wpłynąć na uprawy, tak przy braku opadów na wschodzie, ciepło nie będzie dobrym znakiem.

 

fot. accuweather facebook

źródło: accuweatherKomentarze