BURZOWY FRONT nad Polską i kolejne OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE

Niewątpliwie w tym roku padają rekordowe liczby ostrzeżeń wydawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś wydano kolejne.

·

Z zachodu w głąb kraju przesuwa się burzowy front atmosferyczny. Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla trzech województw.

 

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – burze z opadami deszczu  (do 20 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 30 l/mkw). Wiatr osiągnie prędkość do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek między godzinami 13 a 21.

 

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE – burze z opadami deszczu, lokalnie z gradem, opady rzędu 15 litrów na metr kwadratowy, lokalnie możliwe nawet 30 l/mkw). Wiatr powieje z prędkością 75 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, między godzinami 14 a 23.

 

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE – burze z deszczem od 20 do 30 mm, lokalnie opady mogą być większe, nawet do 40 l/mkw. Miejscami spadnie grad, a wiatr osiągnie 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek między godzinami 13 a 21.

 

Przypominamy, że ostrzeżenie jest wydawane w przypadku wystąpienia możliwego zagrożenia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzić do poważnych strat materialnych, a nawet nieść zagrożenie życia.

 

źródło:  imgw.pl 

kgKomentarze