Był pierwszą osobą na świecie zaszczepioną na COVID-19! Tragiczne, co się z nim stało!

Szczepienia na COVID-19 to jeden z najbardziej burzliwych tematów. Wydaje się, że jest tyle samo zwolenników, co przeciwników. Do tych pierwszych należał William Shakespeare, który zaszczepił się jako pierwszy w Europie. Jednak nie uchroniło go to przed rychłą śmiercią.

William Shakespeare to 81- letni mężczyzna pochodzący z Warwickshire w Wielkiej Brytanii, która jako pierwsza udostępniła szczepionki przeciwko COVID-19 w Europie.

William z kolei był tym pierwszym pacjentem, który zaszczepił się na koronawirusa. Przyjął on szczepionkę 8 grudnia, a była nią ta opracowana przez Pfizer i niemiecką firmę BioNTech.

Jak donoszą źródła mężczyzna zmarł 25 maja w tym samym szpitalu, w którym podano mu szczepionkę. Było to w University Hospital Coventry.

Niedługi odstęp czasu między 8.grudnia a 25. maja mógłby sugerować, że mężczyźnie mogła zaszkodzić szczepionka przeciwka COVID-19.

Okazuje się jednak, że przyczyna śmierci jest zupełnie inna i nie jest powiązana z wydarzeniem z 8. grudnia. William Shakespeare nie zmarł w wyniku niepożądanego odczynu poszczepiennego czy innych powikłań.

Do zgonu mężczyzny doprowadziła przewlekła choroba, z którą William walczył przez długi czas.

William odchodząc z tego świata owdowił żonę i zostawił dwóch synów. Zawodowo był związany z lokalną parafią Coventry.

Śmierć mężczyzny nie pozostała bez echa na całym świecie. Wszystkie media donoszą o tym tragicznym wydarzeniu.

Do tego odniosły się również najbliższe osoby z otoczenia zmarłego. Przykładem jest Jayne Innes, radna miasta Coventry, która oznajmiła, że najlepszą rzeczą, jaką można zrobić by uczcić pamięć Williama jest po prostu zaszczepienie się.

Skorzystacie z jej rady? Jeżeli tak, to dajcie znać której firmy szczepionkę wybierzecie. Czekamy na wasze opinie.

Źródło: BBC News

Zdjęcia: Instagram/Vw hearse hire

 

 

Źródło: https://www.instagram.com/p/CPTiBJJMmmf/


Komentarze