Były ksiądz Jacek MIĘDLAR w rękach ABW! Było to na polecenie…

Ta informacja wstrząsnęła całym prawicowym środowiskiem! Jacek Międlar, były kapłan, a teraz dziennikarz i publicysta został zatrzymany przez ABW!

 

W godzinach porannych wczoraj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała byłego kapłana, obecnie właściciela portalu wprawo.pl. Jacek Międlar jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. W specjalnym oświadczeniu czytamy, że „czynności były realizowane na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto”. A punktem zapalnym był artykuł: „Polska w cieniu żydowstwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległość”

 

O zatrzymaniu byłego księdza jako jeden z pierwszych poinformował na specjalnej konferencji poseł Grzegorz Braun (Konfederacja). Powiedział:

 

Zwracamy się z tym pytaniem zatem do władz RP, do pana premiera Morawieckiego, ponieważ to on odpowiada za działania służb, których działalność koordynuje minister Kamiński, czy sytuacja tego rzeczywiście wymagała? Jeśli tak, to czy opinia publiczna nie powinna być przypadkiem informowana o tych zagrożeniach? Jeśli występują zagrożenia, to czemu władza o nich nic nie mówi, stwarzając sytuację  niejasności, która może skutkować wzburzeniem przynajmniej na scenie wrocławskiej, która jeszcze nie ochłonęła po akcji tamtejszej policji, służb, funkcjonariuszy po 11 listopada tego roku. (…) A więc pierwsze pytanie: po co, dlaczego i z jakiego powodu? A jeśli są jakiekolwiek powody, to czy opinia publiczna nie powinna być uwrażliwiona na niebezpieczeństwa, o których wiedzę mogą mieć służby?

Poseł Konfederacji mówił jeszcze:

Druga kwestia. Szanowni państwo, premier Morawiecki i koordynator Mariusz Kamiński niechaj mają świadomość, że od dzisiejszego ranka to oni osobiście ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie redaktora Jacka Międlara.

 

Wszyscy sympatycy twórczości Jacka Międlara piszą teraz petycję do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Jej fragment brzmi:

 

W związku ze skandalicznym postępowaniem polskich służb, Redakcja wPrawo.pl postanowiła napisać petycję do Ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie zatrzymania redaktora Jacka Międlara. Zwracamy się o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, jak i prawne uzasadnienie podjętych podczas aresztowania działań. Przede wszystkim pragniemy usłyszeć uzasadnienie zatrzymania, jak i precyzyjnie sformułowane zarzuty dotyczące rzekomego łamania art. 256 kk. Co więcej, interesuje nas prawna podstawa interwencji uzbrojonych w broń długą służb do prywatnego mieszkania Jacka M. Zapytujemy o zasadność podjętych działań, mogących negatywnie wpłynąć na spokój społeczeństwa, szczególnie w rocznicę tak traumatycznych dla Narodu wydarzeń.

 

ZOBACZ: Rysiek z Klanu znów SZOKUJE! Jego wypowiedź przejdzie do historii

 

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Będziemy na bieżąco Państwa informować o sprawie.Komentarze