Były poseł PiS znalazł nową pracę! Został…

Krzysztof Michałkiewicz to były poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w sejmowych ławach w czasie V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2005-2006 był ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

 

Polityk urodził się 26 września 1953 r. w Obornikach Śląskich. Były poseł od 2015 roku pracował jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Beaty Szydło, a następnie w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pełnił także funkcję pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Był przewodniczącym podkomisji stałej do spraw pomocy społecznej oraz członkiem komisji polityki społecznej i rodziny. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego lubelskiego zespołu parlamentarnego oraz parlamentarnego zespołu ds. osób starszych. Był także członkiem parlamentarnego zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg mianowała Krzysztofa Michałkiewicza prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotychczasowy wiceminister nominację na to stanowisko otrzymał w piątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Neumann PIŁ alkohol w przerwie obrad Sejmu! Wiadomo jakie będą konsekwencje!

 

Czym zajmuje się Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  (PFRON)? Jego misją jest tworzenie warunków ułatwiających Osobom z Niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Jak czytamy na stronie internetowej funduszu: „PFRON ma być nowoczesną organizacją publiczną, efektywnie realizującą swoje podstawowe działania oraz inicjującą innowacyjne na skalę polską i europejską projekty nakierowane na rozwiązywanie problemów Osób z Niepełnosprawnościami

 

Źródło: pfron.gov.pl

 

 Komentarze