Były prezenter Wiadomości TVP pochwalił się zarobkami. Kwoty zwalają z nóg!

Przez wiele lat był prezenterem Wiadomości TVP, pracował też jako sejmowy korespondent. Po jakimś czasie sam związał się z polityką i od 15 lat nieprzerwanie się tym zajmuje. Przez trzy kadencje był posłem Europarlamentu, teraz zaś zdobył mandat poselski. 

Tadeusz Zwiefka, bo to o nim mowa do 2004 roku pracował w TVP. Był prezenterem Wiadomości TVP i sejmowym korespondentem, jednak karierę dziennikarza zamienił na polityka. Z ramienia Platformy Obywatelskiej był posłem Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, zaś obecnie pełni mandat posła na Sejm RP. I w związku z tym był zobowiązany do złożenia oświadczenia majątkowego.

 

ZOBACZ TEŻ: Jak przygotować idealną Wigilię? Stosuj się do tych ZASAD, a Święta będą wyjątkowe!

 

Z oświadczenia wynika, że polityk PO zgromadził aż 600 tysięcy złotych i 80 tysięcy euro majątku! Nie ma na siebie zapisanych żadnych nieruchomości, ale za to jest właścicielem ziemi o łącznej wartości 880 tysięcy złotych. Do tego ma dwa samochody – Opla Astrę z 2010 roku i nowiutkiego Volvo XC60 z 2019 roku.

 

Do listopada 2019 Tadeusz Zwiefka zarobił w Parlamencie Europejskim 68 tysięcy euro, czyli 290 tysięcy złotych. Oznacza to, że na miesiąc polityk otrzymywał około 26 tys. złotych. Powrót do polskiego sejmu z polskimi zarobkami chyba musi być dla niego dość bolesnym przeżyciem, ale przecież… lepsze to niż powrót do normalnej pracy! Tym bardziej, że obecnie w Telewizji Polskiej chyba nie mógłby liczyć na angaż…Komentarze