Cała klasa zrezygnowała z religii! Powód was zaszokuje!

chóru niewiarygodne, książka, uprawiali seks przed dzieckiem z autyzmem

Coraz częściej słyszy się, że kolejne osoby rezygnują z zajęć religii. Zajęcia katechetyczne po upadku komuny odbywają się w szkołach, a nie w salkach parafialnych. Lecz od paru lat coraz więcej uczniów rezygnuje z religii. A dziś nawet rezygnowała już cała klasa!

 

Kwestia religii jest dla wielu sprawą intymną, prywatną. Niektórzy po prostu nie chcą o niej mówić, ani publicznie okazywać swoich postaw religijnych poza obiektami do tego stworzonymi (np. kościół). Wielu biskupom zależało na tym, aby lekcje religii odbywały się w szkole jako przedmiot – po dwie godziny tygodniowo. Wówczas cała klasa była zobowiązana do spędzania 2 x 45 minut w szkole.

 

Niekiedy też było i tak, że uczniowie prosili, aby lekcje religii były albo na początku dnia albo na sam koniec. Dzięki temu uczniowie mogliby spędzić ten czas poza szkołą. Jednak częściej jest tak, że plan zajęć lekcyjnych jest tak ułożony, że zajęcia religii są w ciągu dnia. Niewątpliwie byłoby to bardzo trudne dostosować plan, tak aby religia była albo na początku albo na końcu. Wiążę się z tym, że katecheci mieliby wielkie okienka.

 

Trzeba również stwierdzić, że fakt, że uczniowie rezygnują z zajęć katechezy to również wynik ogromnej nagonki na księży i Kościół. Co chwila media podają kolejne afery (głównie seksualne) z udziałem księży. Ta sytuacja może być bardzo bulwersująca dla młodych, którzy szukają w tym czasie ideałów.

 

Sosnowiec. To właśnie w tym mieście cała klasa z liceum ogólnokształcącego powzięła decyzję o rezygnacji z udziału w lekcjach religii. Jak tłumaczą to młodzi uczniowie: chodzi o to, że nie można wiary oceniać! Wedle ich rozumienia wiary nie da się przełożyć na oceny jak np. wiedzy  z matematyki, fizyki czy chemii. Dodatkowo poruszono kwestię promowania tylko jednej religii (katolicyzmu) i pomijaniu innych (islam).

 

ZOBACZ: Ostre słowa Lecha Wałęsy! Co na to prezydent Duda?

 

Na razie to pierwsza taka sytuacja, w której wszyscy uczniowie z danej klasy zrezygnowali z religii. A według Was religia powinna się odbywać w szkole czy w salach parafialnych?

 

Źródło: WPKomentarze