CBA w siedzibie straży miejskiej w Warszawie

Nie tylko PZU i urzędy marszałkowskie odwiedzili agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Weszli także do siedziby straży miejskiej w Warszawie

— Agenci CBA weszli do siedziby straży miejskiej w Warszawie, zabezpieczają dokumentację dotyczącą niektórych przetargów i zamówień publicznych – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Jak informuje portal telewizjarepublika.pl, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby straży miejskiej w Warszawie w związku ze śledztwem, które prowadzone jest przez lubelską delegaturę biura.

Z kolei według informacji radia RMF FM w warszawskiej straży miejskiej mogło dojść do przestępstw między innymi przy zakupie paliwa i wyposażenia samochodów. CBA zabezpiecza także dokumenty dotyczące organizacji i realizacji niektórych przetargów.

— Wszystkie nieprawidłowości muszą być rozliczone. Nie możemy pozwolić sobie na to, by państwo było rozkradane – powiedział w TVP Info poseł Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z PiS, odnosząc się do rozpoczętych kontroli.

To już trzecia superkontrola CBA, wcześniej weszli w PZU i do wszystkich urzędach marszałkowskich.

Zobacz także:  CBA WESZŁO DO URZĘDÓW MARSZAŁKOWSKICH oraz Agenci CBA weszli do PZU

Katarzyna B.Komentarze