Cenzura w sieci! YouTube USUNĄŁ film o JEDWABNEM!

Cenzura w sieci! YouTube USUNĄŁ film o JEDWABNEM!

Nie jest tajemnicą, że internet coraz częściej wpływa na „przepływ” informacji. Obecnie może on kontrolować niemal wszystko. Wystarczy, że nie odpowiada on polityce konkretnej witryny i nagle opublikowany materiał nagle znika. Tak też było i tym razem. Okazało się, że YouTube usunął archiwalny film o zbrodni w Jedwabnem.

 

Wielu internautów dziwi się, że YouTube usunął film o Jedwabnem. Był to archiwalny materiał, który opowiadał o masakrze, jaka wydarzyła się w tej miejscowości na ówczesnej populacji żydowskiej.

 

Był to film „Jedwabne Geszefty”. Materiał wideo przedstawiał historię z tamtym lat. Opowiadał się za tym, że to nie Polacy byli sprawcami tego ludobójstwa. Podniesiono w nim również uwagę, że Żydzi coraz częściej przypisują niesłusznie tę zbrodnię od wielu lat.

 

Wiele osób zdziwionych tym posunięciem YouTuba pyta się: jaki musiał być powód, że strona skasowała ten film? Odpowiedź dał sam potentat treści audiowizualnych. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w Twoim kraju”.  

 

ZOBACZ TEŻ: To już KONIEC 500 plus i 13 emerytury? ZMIANA w budżecie państwa!

 

Jak internet odpowiedział na to? Wystarczy przeczytać parę komentarzy. Internauci piszą: „Dla nich szerzenie nienawiści. Śmieją się z cenzury na wschodzie (Rosja, Chiny), a na zachodzie to samo.”, „Jedyna i prawdziwa wersja wydarzeń w Jedwabnem została ustalona przez Grossa i przyklepana przeprosinami Kwaśniewskiego oraz Komorowskiego. I za to przyjdzie zapłacić nam, Polakom żyjącym 80 lat później”. Są też broniące YT: „znów jakieś prawackie urojenia oblężonej twierdzy.”

 Komentarze