Nie chcą, by strażnicy pilnowali pustych cel

— Zakład karny w Buniewicach (woj. zachodniopomorskie) zostanie zamknięty na pół roku. Powodem jest malejąca liczba skazanych w okręgu szczecińskim – poinformowała mjr Edyta Gulbinowicz, rzeczniczka dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

— Obecnie w okręgu szczecińskim przebywa 4,3 tys. osadzonych, a miejsc jest ponad 5 tys. Nie chcemy, aby strażnicy pilnowali pustych cel – dodała rzeczniczka, tłumacząc decyzję dyrektora okręgowego szczecińskiej służby więziennej o konsolidacji zakładów w Buniewicach i Płotach.

Jak informuje Polsat News, w Buniewicach przebywa przeszło 120 osadzonych. Zostaną oni przeniesieni do zakładu karnego w Płotach, w którym jest wiele wolnych miejsc. Według Gulbinowicz przeprowadzka będzie dla nich korzystna, bo większość skazanych zostanie zatrudniona, w tym również odpłatnie.

Jak zaznacza rzeczniczka, to pierwsze wyłączenie z użytku więzienia w okręgu szczecińskim, ale nie jest to sytuacja nadzwyczajna.

— Takie działania były już podejmowane w Polsce, ponieważ są korzystne zarówno dla funkcjonariuszy, jak i skazanych – podsumowała Gulbinowicz.

I bardzo dobrze powinni pracować na swoje utrzymanie! Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiadał już, że więźniowie będą pracować czytaj więcej: KONIEC Z WYGODNICKIM ŻYCIEM WIĘŹNIÓW!

Katarzyna BKomentarze