Chcą wprowadzić PODATEK OD CUKRU! Że niby chodzi o zdrowie Polaków.

To już kolejny nowy podatek za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były podwyżki dla przedsiębiorców, wzrost akcyzy, a teraz chcą wprowadzić podatek od cukru.

 

Kolejny, nowy podatek od cukru ma wejść w życie już od 2022 roku i ma być elementem planu walki z nowotworami. Cała ta zorganizowana akcja opodatkowania nosi  bardzo piękną nazwę „Narodowa Strategia Onkologiczna”. Jej zadaniem jest to, aby Polacy się zdrowiej odżywiali i unikali cukru w produktach.

 

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski powiedział, że nie jest to typowa danina, i że im nie chodzi w ogóle o pieniądze, ale o zdrowie obywateli. Podatek od cukru to walka z otyłości – według nich. Logicznie rzecz ujmując: czy akcyza sprawia, że Polacy przestali pić i palić? Zdecydowanie nie. Podatek-akcyza daje ogromny wpływ do budżetu państwa. A teraz niby dostali olśnienia z niebios, że wystarczy nałożyć podatek od słodkości i otyłość sama nagle zniknie.

 

Co ciekawe, jak wyliczył dziennik „Rzeczpospolita” podatek od cukru da dla budżetu państwa ponad 2 miliardy złotych! Oczywiście szykuje się kolejna podwyżka cen! No, ale trzeba utrzymać wszystkich ministrów i wiceministrów, których w Europie mamy najwięcej!

 

ZOBACZ TEŻ: Poseł SLD totalnie odleciał! Jego zdaniem…

 

Jak zareagowali internauci? Zdania są podzielone, można przeczytać np. „Pierwsza decyzja rządów od 5 lat, którą bardzo, bardzo popieram. Cukier jest prawie za darmo i ludzie dosłownie go pochłaniają. Po co ci 20 kg cukru? To nie do jedzenia, to na przetwory. Dla wielu ludzi to dziwactwo, więc może cena ich nieco otrzeźwi” oraz: „Jeżeli podatek od cukru jest w celu walki z nowotworami, to podatek od dochodów Polaków traktuję jako sposób z walką z uczciwą pracą Polaków . Rozumiem że PIS faworyzuje pracę na czarno, czyli taką bez podatku, od którego nie ma podatków.” Ktoś podsumował to jedynym zdaniem: „Genialne sięganie do cudzej kieszeni”

 

Źródło: money.plKomentarze