Jest nazywany NAPOJEM PIĘKNOŚCI i do tego pobudza 1000 razy lepiej niż KAWA!

Jest nazywany NAPOJEM PIĘKNOŚCI i do tego pobudza 1000 razy lepiej niż  KAWA!

Brak ci energii szczególnie z rana, do tego nie zawsze masz czas na śniadanie? Z tego względu kawa na pusty żołądek nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Żeby organizm nabrał pozytywnej energii i przypływu sił witalnych na cały dzień warto mu dostarczyć napój bogaty w witaminy i minerały już z samego rana. Przedstawiamy dawkę mikroelementów, które wypijane regularnie sprawią, że nie będziesz musiał pić kawy!

 

Historia tego napoju sięga XVII wieku i wywodzi się z Karaibów. W tamtych czasach raczyli się nim rolnicy, aby dodawać sobie sił podczas ciężkiej pracy fizycznej.

Stamtąd trafił do Stanów Zjednoczonych. W czasach współczesnych powrócił do łask za sprawą hollywoodzkich gwiazd i dziś nazywany jest napojem piękności.

 

Nazywa się switchel,  ale występuje również pod innymi nazwami: punch, swizzy czy imbir wodny.

 

Jak przygotować switchel?

 

Składniki, których potrzebujesz to: ocet jabłkowy, świeży imbir, sok z cytryny, syrop klonowy i woda.

Ten napój izotoniczny przygotujesz w domu. Pamiętaj tylko, by po wymieszaniu wszystkich składników odstawić napój na kilka godzin w chłodne miejsce. Switchel możemy trzymać w lodówce do dwóch tygodni.

 

Switchel wzmacnia odporność, pomaga na problemy trawienne, działa detoksykująco, przyśpiesza przemianę materii, dodaje energii i poprawia koncentrację. Dlatego zasługuje na miano tzw. superfood.

 

Pamiętajmy, że ocet jabłkowy stosowany w niewielkich ilościach (1-2 łyżki stołowe) to skarbnica witamin. Znajdziemy w nich pektyny, beta karoten oraz witaminy C, E, P oraz te z grupy B. Do tego ocet z jabłek jest źródłem potasu, wapnia, magnezu, sodu czy fosforu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Lubisz MIÓD? Uważaj na TEN produkt!

 

 

Źródło:abczdrowie/pixabayKomentarze