Chcesz schudnąć? BMI to MIT w walce z otyłością!

W internecie, aż roi się od cudownych diet i kalkulatorów BMI, okazuje się, że nie będą Ci one więcej potrzebne.

 

Eksperci w Wielkiej Brytanii obalają prawidłowość wskaźnika BMI! Twierdzą, że BMI – współczynnik wyznaczający prawidłową masę ciała na podstawie wzrostu i wagi, nie ocenia twojej wagi tak dobrze, jak pomiar tali.

 

Wielkość tali jest o wiele bardziej miarodajna, niż stosunek wagi do wysokości ciała. Naukowcy, z Uniwersytetu w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii, twierdzą, że metryka pomiaru BMI jest myląca, ponieważ nie odróżnia tłuszczu od mięśni, które są znacznie cięższe. Zespół opracował nowy pomiar – stosunku talii do wysokości.

 

Naukowcy uznali, że jest to o wiele dokładniejsza metoda badania, a jej wynik pomoże zmniejszyć ryzyko chorób serca u mężczyzn i kobiet. Profesor Alan Nevill, który prowadził badania, twierdzi, talia jest zbudowana głównie przez tłuszcz oraz mięśnie, a waga tych budulców znacznie się od siebie różni, przez co wskaźnik BMI nie jest miarodajny. Teorie potwierdzają wyniki badań sportowców, wielu z nich kwalifikuje się do grupy osób cierpiących na nadwagę, a to wszystko za sprawą rozbudowanej masy mięśniowej, która jest znacznie cięższa od tłuszczu.

 

fot.:pixabay

 

 Komentarze