Chcesz zachować zdrową WĄTROBĘ? WYSTRZEGAJ SIĘ TEGO!

Wątrobę upośledza zła dieta, a wtedy wraz z nią zostaje zachwiany cały układ trawienny. Oto wskazówki jak do tego nie dopuścić!

Gdy praca wątroby zostaje zaburzona, pojawiają się wtedy bóle, wzdęcia i inne nieprzyjemne dolegliwości.

 

Kiedy czujemy się przejedzeni warto sięgnąć po środki wzmagające wydzielanie żółci, która wspomaga trawienie. Preparaty te mają w swoim składzie kwas sylimarynowy. Wspomaga on pracę wątroby, reguluje pracę jelit oraz układ trawienny.

 

Przy kłopotach z wątrobą źle tolerowane są rośliny strączkowe np. groch, fasola i soczewica. Z kolei tłuste dania, a więc duże ilości tłuszczu wymagają intensywnej pracy wątroby i wzmożonego wydzielania żółci. Wtedy wątroba zaczyna się powiększać i rozpychać, a wraz z tym pojawiają się nieprzyjemne bóle.

 

Żeby uchronić swoją wątrobę przed przykrymi dolegliwościami należy przestrzegać pewnych wskazówek. Oto one:

 

1.Wystrzegaj się nadmiaru alkoholu. Alkohol nie tylko niesie ze sobą kalorie, ale także pobudza apetyt. Wątroba męczy się usuwając szkodliwe substancje z naszego organizmu. Uwaga! Alkoholu nigdy nie powinno się pić na czczo!

 

2.Unikaj bardzo mocnej herbaty czy kawy!

 

3.Ogranicz dania pikantne oraz tłuste!

 

4.Postaraj się jeść wolno dokładnie przeżuwając każdy kęs.

 

5.Unikaj słodkich i gazowanych napojów.

 

6.Pij zioła, które ułatwiają trawienie i usprawniają pracę układu pokarmowego np. ostropest plamisty. Jest on najczęściej stosowanym i polecanym ziołem przeznaczonym do łagodzenia dolegliwości wątroby. W przypadku zdrowej wątroby chroni przed toksynami.

 

 

ZOBACZ TEŻ:PRZEZ GODZINĘ po wypiciu COCA-COLI z twoim ciałem dzieje się TO!

 

 Źródło:zdrowawiedza/pixabayKomentarze