Chcesz zachować ZDROWE JELITO? Te nawyki usprawnią FLORĘ BAKTERYJNĄ w żołądku!

Chcesz zachować ZDROWE JELITO? Te nawyki usprawnią FLORĘ BAKTERYJNĄ w żołądku!

Żeby usprawnić działanie flory bakteryjnej w żołądku należy przestrzegać zasad zdrowego stylu życia. Wbrew pozorom nie są one skomplikowane i nie jest ich dużo. Wystarczy zachować regularność i systematyczność w ich przestrzeganiu, aby zachować zdrowe jelito.

Oto kilka wskazówek jak zachować zdrowe jelito:

 

1. Regularne spożywanie posiłków. Jedzenie o różnych porach, omijanie posiłków, a szczególnie śniadania lub jedzenie w pośpiechu może doprowadzić do spowolnienia lub rozregulowania pracy jelit.

 

2. Większa regularność nawyków. Ważne jest, aby każdego dnia poświęcać trochę czasu jelitom. Wypracowanie własnych nawyków w korzystaniu z toalety ( w miarę możliwości bezpośrednio po jednym z głównych posiłków) może być pomocne w stymulowaniu pracy jelit. Jeżeli poczujemy potrzebę wypróżniania- nigdy nie powinniśmy jej odwlekać.

 

3. Dieta bogata w wodę i błonnik. W wielu przypadkach spowolniony pasaż jelitowy można skorygować tego typu dietą. Błonnik wiąże wodę w rożnym stopniu i przyczynia się do zwiększenia objętości stolca. Dlatego tak ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość warzyw i owoców w ciągu dnia. Zawierają one dużo rozpuszczalnego w wodzie błonnika. Produkty przetworzone warto zastąpić pełnoziarnistymi.

 

4. Umiar i regularność. Należy unikać spożywania zbyt dużych ilości kawy i alkoholu, które sprzyjają odwadnianiu organizmu.

 

5. Systematyczne uprawianie aktywności fizycznej. Zachowanie regularnego ruchu jest kluczowe- ( wystarczy co najmniej 20-30 minutowy marsz w ciągu dnia).

 

 

ZOBACZ TEŻ:PRODUKTY MLECZNE, które mają najwięcej WAPNIA! Na miejscu pierwszym…

 

Źródło: aboca.com/pixabayKomentarze