Chcesz zamieścić świąteczną ILUMINACJĘ na posesji? Musisz złożyć WNIOSEK!

Planujesz już świąteczną iluminację na swojej posesji? Dowiedz się, czy nie potrzebujesz złożyć wniosku, aby uzykać na nią zgodę!

Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok to prawdziwy wysyp iluminacji świątecznych. Ich montaż w pasie drogowym dróg krajowych musi być każdorazowo analizowany przez zarządcę drogi. Chodzi o zachowanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Tak więc montaż iluminacji świątecznych będzie zależny od miejsca zamieszkania. Jak tłumaczy GDDKiA, zgłoszenie zamiaru montażu iluminacji ma na celu dokonanie oceny ich wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

„Montaż iluminacji świątecznych w pasie dróg krajowych musi być każdorazowo analizowany przez zarządcę trasy. Iluminacje nie mogą bowiem utrudniać odczytania znaków lub oślepiać użytkowników dróg”informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Dyrekcja informuje, że aby umieścić w pasie drogi krajowej dowolnego rodzaju urządzenia stanowiące świąteczne iluminacje czy dekoracje, zainteresowani powinni złożyć wniosek do regionu GDDKiA- (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad).

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masz TAKIE tablice? Dostaniesz 1000 zł mandatu!

 

 

Pracownicy GDDKiA przypominają, że ta ostrożność ma na celu dokonanie oceny wpływu iluminacji świątecznych  na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Obowiązek dokonania takiej oceny przez właściwego zarządcę drogi definiuje ustawa o drogach publicznych. Zdarzało się bowiem, że urządzenia stanowiące iluminacje świetlne (świąteczne) uniemożliwiały prawidłowe odczytywanie znaków drogowych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wyszły na JAW INTYMNE spotkania księżnej Meghan! Jej kochankiem był…

 

Źródło:tvpinfo/pixabayKomentarze