NIE CHCESZ ZASZCZEPIĆ DZIECKA? CZEKA CIĘ COŚ GORSZEGO NIŻ KARA PIENIĘŻNA! Ci rodzice mogą nawet stracić… Czy tak można?

prawa rodzicielskie.

W środę w sądzie rejonowym w Inowrocławiu rozpocznie się proces w sprawie rodziców, którzy nie chcieli zaszczepić swojego dziecka. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” już zapowiedziało protest przed budynkiem sądu. Członkowie stowarzyszenia sprzeciwiają się przymusowemu szczepieniu dzieci.

 

Oskarżeni rodzice nie zgodzili się na zaszczepienie swojego dziecka, po tym jak u ich drugiego dziecka nastąpiły niepożądane odczyny poszczepienne polegające na tym, że dziecko straciło przytomność, miało drgawki, bezdech. Takie ataki powtarzały się kilkukrotnie i wystąpiły po szczepionce, powiedziała w rozmowie z TV TRWAM Justyna Socha (OSWS).

Rodzicom może grozić odebranie lub ograniczenie praw rodzicielskich, oraz kary finansowe za odmowę zaszczepienia dziecka.

 

Dzisiaj mamy 6 tys. grzywny, 3 tys. moja żona i ja również mam trzy tys., czyli „500 minus” – powiedział Marcin I., ojciec sześciorga dzieci sprzeciwiający się przymusowym szczepieniom.

 

Problemy skórne, alergie, problemy z układem nerwowym np. paraliż, drgawki i zapalenie mózgu to tylko niektóre powikłania, jakie rodzice obserwują u części dzieci po szczepieniach. Nie dziwne zatem, że wielu z nich w obawie o zdrowie własnego dziecka, odmawia poddania go szczepieniu.

Źródło TV Trwam

MMKomentarze